Swarzędz: Unia zasponsorowała sto komputerów i darmowy...

  Swarzędz: Unia zasponsorowała sto komputerów i darmowy internet najbardziej potrzebującym

  ROI

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Najbardziej potrzebujący z gminy Swarzędz dostaną 100 komputerów i przez pięć lat będą mogli bezpłatnie korzystać z internetu. Wszystko dzięki funduszom unijny, przyznanym w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. W sumie na ten cel został przekazany 1 milion złotych.
  - W ramach projektu chodzi głównie o szkolenie z zakresu obsługi komputera i korzystania z internetu - twierdzi Adam Zimniak, dyrektor Wydziału Teleinformatyki i Zarządzania Kryzysowego w Swarzędzu. - To ma przede wszystkim przybliżyć nowoczesne techniki do osób, które same nie mogą sobie na nie pozwolić - dodaje przedstawiciel gminy.

  85 procent dofinansowania pochodzi z funduszy europejskich, reszta z puli rządowej i budżetu gminy.
  O pieniądze starano się od początku roku. Program adresowany był do rodzin z dziećmi w wieku szkolnym i osób niepełnosprawnych. Ci którzy się do niego zakwalifikowali będą mogli korzystać z komputerów, ale przede wszystkim z bezpłatnego internetu.

  - Naszym celem jest zatrzymanie młodzieży w domu - mówi Adam Zimniak. - Chcemy w ten sposób spróbować poprawić byt rodzin, które mają kłopoty finansowe Może komputer pozwoli komuś odnaleźć się na rynku pracy? - zastanawia się Zimniak.
  Uroczyste przekazanie komputerów odbędzie się 3 grudnia.

  Przedstawiciele gminy już jednak myślą o pozyskaniu kolejnych pieniędzy w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Jak zapewniają w marcu będą wnioskować o fundusze, za które chcą doposażyć biblioteki, świetlice wiejskie i gminne, a także domy opieki społecznej i domy dziecka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo