Amadeus do regionu

  Amadeus do regionu

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wstyd się przyznać, ale meloman ze mnie kiepski. Miałbym duże kłopoty, żeby rozróżnić muzykę barokową od współczesnej. Ale dla poznańskiej Orkiestry Kameralnej "Amadeus" mam duży szacunek.
  Pamiętam, jak w latach 80. z wycieczką szkolną gościliśmy w budynku Polskiego Radia, przy ulicy Berwińskiego w Poznaniu. Jakiś sympatyczny pan przewodnik pokazywał nam, dzieciakom, jak w małej salce próby mają poznańscy muzycy, a dyrygowała wtedy sama pani Agnieszka Duczmal. Od tamtej pory w ciężkich losach orkiestry jestem zorientowany.

  To wstyd dla Poznania i Wielkopolski, że "Amadeus" nie ma własnej siedziby z prawdziwego zdarzenia i co roku musi żebrać o pieniądze. Ale nie może być inaczej, skoro orkiestra podlega radiowej centrali w Warszawie, która jeśli ma na czymś oszczędzać, to zawsze wybierze instytucje spoza stolicy. Dlatego z menedżerskiego punktu widzenia lepiej by było, gdyby wielkopolskie samorządy wzięły orkiestrę na swój garnuszek. Wiem, że to dodatkowy milion złotych z budżetu, ale przynajmniej wtedy będziemy gospodarnie tym zarządzać.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo