Nauka: Młody poznaniak zdobywcą nagrody głównej

  Nauka: Młody poznaniak zdobywcą nagrody głównej

  RED

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Maciej Misiorny z Wydziału Fizyki UAM oraz Joanna Karczmarek z Instytutu Genetyki Roślin PAN wzięli udział w uroczystej gali Scopus - Perspektywy Young Researcher Award. Spośród 300 kandydatów do nagrody znaleźli się w nagrodzonej dziesiątce.
  Konkurs dla wybitnych młodych naukowców został zorganizowany przez międzynarodowe wydawnictwo naukowe Elsevier B.V. oraz Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Kandydaci zostali wytypowani na prośbę organizatorów przez rektorów polskich uczelni oraz instytutów Polskiej Akademii Nauk. Następnie kapituła wybrała 10 zwycięzców.

  Maciej Misiorny w swojej naukowej działalności osiągnął sukcesy podczas badań dotyczących teoretycznego opisu efektów towarzyszących przepływowi spinowo-spolaryzowanego prądu. Młody naukowiec bada przepływ prądu przez pojedyncze molekularne magnetyki.

  Joanna Karczmarek natomiast jest pierwszą na świecie, która postanowiła wdrożyć detekcję molekularną do Systemu Prognozowania Epidemii Chorób. Jest to system monitorowania stężenia zarodników grzybów chorobotwórczych wobec roślin uprawnych.

  Podczas gali wręczenia statuetek, która odbyła się w Warszawie, ogłoszono także laureatów i zdobywców trzech nagród głównych. Jednym z nich okazał się poznaniak Maciej Misiorny. Otrzymał 10 tys. złotych na opłatę udziału w wybranej przez siebie międzynarodowej konferencji naukowej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wielkie brawa i gratulacje

  poznańczyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 17

  Tak trzymać młodzi naukowcy i fachowcy a władze uczelni i samorządowe niech zrobią wszystko by takie sukcesy promować i dopilnować by mgli sięw wielkopolsce rozwijać i zarabiać duuuże pieniądze. By...rozwiń całość

  Tak trzymać młodzi naukowcy i fachowcy a władze uczelni i samorządowe niech zrobią wszystko by takie sukcesy promować i dopilnować by mgli sięw wielkopolsce rozwijać i zarabiać duuuże pieniądze. By po prostu nie odpłynęli w inne rejony kraju lub zagranicęzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo