Poznań: Grażyna Kulczyk nie przyszła do sądu

  Poznań: Grażyna Kulczyk nie przyszła do sądu

  BAS

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wezwana jako świadek Grażyna Kulczyk nie stawiła się wczoraj w poznańskim sądzie. Swoją nieobecność usprawiedliwiła zaplanowanymi wcześniej spotkaniami biznesowymi.
  - Taki powód nie zawsze jest podstawą, żeby odroczyć przesłuchanie świadka. Zależy to od tego, jak poważne jest spotkanie. Nie każdy musi się nazywać Kulczyk i nie tylko temu świadkowi sąd wyznaczył inny termin. Zawsze jest to kwestia uznania sądu. Nie demonizowałbym problemu, tym bardziej że wczoraj proces się nie kończył - powiedział sędzia Jarema Sawiński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Poznaniu.

  Grażyna Kulczyk już zeznawała jako świadek podczas pierwszego procesu, zakończonego nieprawomocnym skazaniem prezydenta Ryszarda Grobelnego i czworga miejskich urzędników. Także wówczas usprawiedliwiła pierwszą nieobecność na rozprawie biznesowym spotkaniem zagranicą. Kilka miesięcy później nieoczekiwanie pojawiła się w sądzie i poprosiła o umożliwienie złożenia zeznań, ponieważ planuje kolejne zagraniczne wyjazdy.

  Wczoraj natomiast zeznawał biegły, który przygotowywał opinię na zlecenie prokuratury, dyrektor wydziału organizacyjnego urzędu miasta oraz szef Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo