Poznań: Ulica Przybyszewskiego z nową nawierzchnią

  Poznań: Ulica Przybyszewskiego z nową nawierzchnią

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od poniedziałku drogowcy pracują na zachodniej nitce ulicy Przybyszewskiego. To kolejny fragment drogi tranzytowej, który zostanie przebudowany.
  Modernizacja ulicy Przybyszewskiego, na odcinku od ulicy Dąbrowskiego do ulicy Szamarzewskiego zakłada taką przebudowę konstrukcji jezdni, by dostosować ją do obecnego natężenia ruchu, wymianę nawierzchni jezdni na tzw. "cichą nawierzchnię", przebudowę chodników, wymianę przykanalików i studzienek ściekowych.

  - Stan tej drogi był fatalny. Inwestycja ta była realizowana kilkanaście lat temu, kiedy było inne natężenie ruchu i inne normy go określające - mówi Dorota Wesołowska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.
  - Obecnie stan całości tej drogi jest zły, dlatego będzie przebudowana konstrukcja jezdni, prace będą prowadzone nawet na głębokość metra. W podobny sposób toczyły się roboty drogowe na ulicy Żeromskiego.

  Przebudowa ulicy Przybyszewskiego była zaplanowana na przyszły rok, ale ZDM postanowił rozpocząć prace już teraz. Jednym z elementów, który zadecydował o tym, była sprzyjająca remontom pogoda.

  - Chcieliśmy przede wszystkim wykorzystać obowiązującą organizację ruchu, która została wprowadzona na czas remontu ulicy Żeromskiego - mówi Dorota Wesołowska. - Z naszych obserwacji wynika, że ruch na ulicy Przybyszewskiego znacznie się zmniejszył.

  Przebudowa zachodniej nitki Przybyszewskiego ma potrwać do 20 grudnia. Jeśli jednak pogoda nie dopisze, to położenie przez drogowców ostatniej warstwy nawierzchni może zostać przesunięte, ale ulica Przybyszewskiego i tak będzie przejezdna.

  W tym roku ukończona będzie zachodnia nitka ulicy, terminu rozpoczęcia przebudowy wschodniej nitki jezdni ZDM na razie nie podaje. - Obecnie uchwalany jest budżet, termin inwestycji w dużej mierze zależy od przewidzianych środków finansowych - wyjaśnia D. Wesołowska.

  Obecnie prowadzone prace oznaczają głównie utrudnienia dla kierowców. Na przebudowywanym odcinku ulicy Przybyszewskiego działa za to bez zmian komunikacja tramwajowa oraz zachowane zostaną przejścia dla pieszych. Natomiast do końca zbliża się przebudowa ulicy Żeromskiego, na odcinku od ulicy Dąbrowskiego do św. Wawrzyńca. Obecnie remontowana jest zachodnia nitka jezdni, prowadząca z kierunku Piątkowa. Przebudowa ulica Żeromskiego rozpoczęła się na początku października.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Idotyzm

  Smocho (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  Nie można tego było razem z Żeromskiego zacząć. Boże i ty nie grzmisz.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo