Piła: Przetarg na schronisko jeszcze nierozstrzygnięty, a...

  Piła: Przetarg na schronisko jeszcze nierozstrzygnięty, a już z protestem

  TR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj o godzinie 9 rano upływa termin składania ofert przez chętnych na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gładyszewie. Chociaż przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty, już został oprotestowany.
  Zrobiła to Sylwia Dulkiewicz z Ujścia, która wysłała oficjalny protest do prezydenta Piły. Jej największe zastrzeżenia budzą warunki przetargu, do którego mogą stanąć oferenci, mający na koncie co najmniej 100 tys. złotych, bądź posiadają taką zdolność kredytową.

  - Ten warunek jest niemożliwy do spełnienia przez organizacje prozwierzęce, stowarzyszenie lub fundacje - przekonuje Sylwia Dulkiewicz. - Ich nadrzędnym celem nie jest bowiem gromadzenie tak dużych pieniędzy na koncie, jako że nie czerpią korzyści finansowych z działalności na rzecz zwierząt i stale obracają środkami pieniężnymi w celu utrzymania, leczenia czy opieki nad zwierzętami.
  Jej zastrzeżenia budzi również konieczność posiadania zezwolenia na prowadzenie schroniska. Narusza to jej zdaniem zasadę uczciwej konkurencji: nie można wymagać pozwolenia od kogoś, kto chce prowadzić je po raz pierwszy.

  - Te zarzuty są bezzasadne - twierdzi Stanisław Frąckowiak, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Pile. - Jeżeli ktoś nie spełnia warunków, to nie powinien przystępować do tego przetargu. My natomiast nie możemy pozwolić sobie na powierzenie schroniska komuś, kto nie będzie w stanie zabezpieczyć jego funkcjonowania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo