Kim jest bohater?

  Kim jest bohater?

  Karolina Sternal

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kościan zastanawia się, czy nie ustanowić nagrody dla tych, którzy pomogą ująć wandali. Chodzi o przekonanie mieszkańców do tego, aby zadzwonili na policję i powiedzieli, że właśnie pod ich oknami przechodzi grupka wstawionej młodzieży i demoluje wszystko, co napotka po drodze.
  Ja nie mam żadnych wątpliwości, że powiadomienie stróżów prawa o takich zajściach jest normalnym odruchem, a nie donosicielstwem. Mam jednak pewien kłopot z tym nagradzaniem.

  Rozumiem, że w uznaniu bohaterstwa człowieka wynoszącego kobietę z płonącego domu czy ratującego tonące w przeręblu dziecko burmistrz ustanawia dla niego nagrodę. Ale nagroda za poinformowanie policji, że ulicą idą chuligani i niszczą auto sąsiada? I w tym momencie przypominam sobie, o co chodzi. Strach. My się boimy, że ta młodzież wracająca z nocnego klubu - syn czy córka sąsiadów, kiedyś nam się odpłaci. Na czym poprzestaną, tego nie wiadomo. Jeśli tak dalej będzie, to faktycznie poinformowanie policji o chuligańskich wybrykach będzie bohaterskim czynem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Burmistrza Kościana

  janusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 14

  Pani Karolino, w innych krajach (np Niemcy) jest normalnością, że mieszkańcy reagują na dewastację. U nas w Polsce jest odwrotnie!!! Nie będę się rozwodził dlaczego tak jest. Uważam działania...rozwiń całość

  Pani Karolino, w innych krajach (np Niemcy) jest normalnością, że mieszkańcy reagują na dewastację. U nas w Polsce jest odwrotnie!!! Nie będę się rozwodził dlaczego tak jest. Uważam działania burmistrza za trafne. Może one spowodują, że spoleczeństwo polskie wreszcie zacznie normalnie reagować. Przykladowo u nas kierowca za wykroczenie drogowe "daje" w łapę policjantowi. Jest to "normalne"?! gdy ja zglosiłem taki przypadek ( wymuszenie łapówki) na Policję, to ja miałem trudności i problemy? Dlaczego?zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo