Poznań: MPK podpisze umowę z Solarisem

  Poznań: MPK podpisze umowę z Solarisem

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Na poniedziałek zaplanowano podpisanie umowy na dostawę 40 niskopodłogowych tramwajów dla Poznania ze zwycięzcą przetargu, firmą Solaris Bus&Coach z Bolechowa.
  Jeszcze nie zakończyła się procedura odwoławcza. Firma PESA, która nie chce sie pogodzić z rozstrzygnięciem przetargowym poskarżyła się do sądu. Postępowanie jeszcze trwa.

  - Nie możemy czekać na decyzję sądu. Zgodnie z przepisami powinniśmy podpisać umowę z Solarisem zaraz po rozstrzygnięciu przetargu. A ten zakończył się w chwili oddalenia skargi przez KIO - wyjaśnia Jan Firlik, dyrektor przewozów tramwajowych w MPK i jednocześnie przewodniczący komisji przetargowej.


  Jeśli sąd przychyli się do skargi PESY, może nakazać powtórzenie przetargu. Wtedy Solaris mógłby zażądać odszkodowania.

  - Zakładaliśmy, że umowę ze zwycięzcą podpiszemy w kwietniu. Tymczasem na każdym etapie postępowania przetargowego musieliśmy rozpatrywać protesty. Jeśli jeszcze czekalibyśmy z podpisaniem umowy, dostawa tramwajów w terminie byłaby zagrożona - mówi Filrik.

  Podpisania kontraktu nie chcą komentować przedstawiciele Solarisa. Mateusz Figaszewski zapewnia, że tramwaje produkowane będą w Wielkopolsce.

  Firma z Bolechowa zaproponowała, że dostarczy nam tramwaje za 342 miliony złotych. Oferta bydgoskiej PESY była o 40 milionów tańsza. O rozstrzygnięciu przetargu zadecydowały jednak rozwiązania techniczne, zastosowane przez obu producentów (szerokość drzwi i przejść wewnątrz pojazdu, ilość miejsc dla pasażerów).

  Dostawa nowych tramwajów powinna się rozpocząć w połowie 2011 roku i zakończyć wiosną 2012.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo