Śrem: Burmistrz marzy o siłowni na plaży

  Śrem: Burmistrz marzy o siłowni na plaży

  Michał Czubak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Burmistrz Śremu, Adam Lewandowski, ma w planach uruchomienie w przyszłym sezonie letnim siłowni dla dorosłych.
  Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że miałaby ona stanąć na miejskiej plaży w Śremie nad Jeziorem Grzymisławskim. - Miejsce wypoczynku na plaży powinno być atrakcyjne, przyciągać - tłumaczy gospodarz miasta.

  Jednak pomysł burmistrza nie spotkał się z wielkim poparciem wśród śremian. - Zwykły mieszkaniec raczej nie będzie korzystał z takiej siłowni. Oczywiście poza tymi, którzy już to robią - twierdzi 25-letni Piotr.

  A jego znajomy dodaje, że plaża nad jeziorem nie jest najlepszym miejscem na siłownię, ponieważ osoby z niej korzystające raczej będą odstraszać rodziny z dziećmi.

  Część śremian wolałby także, aby pieniądze przeznaczone na budowę siłowni przeznaczyć na oczyszczenie jeziora. - Gdy wejdę do wody po kolana, nie widzę kostek. Lepiej więc te pieniądze wykorzystać w inny sposób niż na "plac zabaw dla karków" - komentuje Anna Jankowska z Jezioran.

  Jednak pomysł popiera chociażby dobrze zbudowany 35-letni Robert. - Jestem za powstaniem siłowni na plaży miejskiej. Jeżeli będzie za darmo, to nie mówię "nie" - dodaje.

  Pierwsza siłownia pod gołym niebem powstała na warszawskiej Woli, kolejna została otwarta w lipcu tego roku w parku miejskim w Łomży.

  Koszt stworzenia takiej atrakcji to, jak pokazuje przykład z Łomży, minimum 30 tys. złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo