Rydzyna, Święciechowa: Będą mieli dostęp do darmowego...

  Rydzyna, Święciechowa: Będą mieli dostęp do darmowego internetu

  KAD

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Samorząd Rydzyny i Święciechowy zapewni mieszkańcom bezpłatny internet. Czterdzieści rodzin w gminie Rydzyna otrzyma komputery oraz dostęp do sieci internetowej. Jest to unijny projekt pod nazwą "Internet zmieni Twój los. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu". Skierowany jest on do osób najbiedniejszych i niepełnosprawnych, których nie stać na kupno sprzętu i podłączenie się do sieci. Projekt ma ruszyć w 2010 roku i działać przez siedem kolejnych lat.
  Gmina Rydzyna wyda na niego około 130 tysiące złotych - jest to nieco ponad 400 złotych rocznie na każdą rodzinę. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosić będzie 85 procent, z budżetu województwa Wielkopolskiego oraz z budżetu gminy po 7,5 procent .

  Na rynku w Święciechowie natomiast stanął hotspot, czyli urządzenie umożliwiające dostęp do bezpłatnego internetu. Postawiła go leszczyńska firma Pronet, w zamian za możliwość zainstalowania przekaźnika obsługującego radiowy internet, jaki firma oferuje odpłatnie.


  Hotspot jest zainstalowany na dachu budynku urzędu gminy. - Internet jest dostępny w obrębie całego rynku. Nawet mieszkańcy pobliskich domów, jeśli ustawią się w pobliżu okna będą mogli ściągnąć sygnał - mówi Patryk Tomczak z Urzędu Gminy w Święciechowie.

  Warunkiem korzystania z bezprzewodowej sieci jest posiadanie laptopa lub komputera z wifi. Prędkość internetu zależy od liczby korzystających z niego w danym momencie. - Gdy podłączonych jest 25 użytkowników transfer wynosi 256 kb/s dla każdego - wyjaśnia Patryk Tomczak.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo