Poznań: Podopieczni MOPR zapłacą mniej za prąd

  Poznań: Podopieczni MOPR zapłacą mniej za prąd

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  20 tysięcy energooszczędnych świetlówek dostaną klienci poznańskiego i gnieźnieńskiego MOPR.
  Całość sfinansuje Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który przeznaczy na ten cel 240 tysięcy złotych. Urząd Miasta chce w ten sposób zachęcać najuboższych do oszczędności i ekologii.

  Świetlówki zostaną przekazane w ramach drugiej odsłony akcji "Zielona Energia". W zeszłym roku bezpłatnie rozdano ich 100 tysięcy. Otrzymali je uczniowie i pracownicy oświaty.


  - Zeszłoroczna akcja była szeroko komentowana w środowiskach ekologicznych - mówił podczas wczorajszego spotkania Ryszard Grobelny, prezydent Poznania. - Przyniosła ona efekty nie tylko w zakresie dbania o środowisko ale także promocji miasta - przekonywał prezydent.

  Dlatego zdecydowano się na jej kontynuację. Całość realizowana jest dzięki współpracy MOPR z Wydziałem Ochrony Środowiska w Poznaniu. Z 20 tysięcy świetlówek, 6 tysięcy trafi do gospodarstw jednorodzinnych. Z kolei 11,5 tysiąca zostanie przekazane rodziną wieloosobowym, które dostaną po dwie świetlówki. Otrzymają je także osoby, które zajmą się ich dystrybucją.

  Oprócz aspektu ekologicznego, akcja ma także wymiar finansowy. Świetlówka działa do ośmiu razy dłużej niż żarówka. W okresie jej używania daje to około 254 złotych oszczędności na rachunkach za prąd. Przy 20 tysiącach rozdanych świetlówek, suma zaoszczędzonych pieniędzy to ponad 5 mln złotych.

  - Chcemy zachęcić naszych klientów do oszczędzania energii - twierdzi Włodzimierz Kałek, dyrektor poznańskiego MOPR. - Wiemy jednak, że większość z nich bez naszej pomocy nie zdecydowałaby się na zakup świetlówek.

  Akcja rozpoczęła się wraz z obchodzonym także w Poznaniu "Dniem Pracownika Socjalnego". W czasie spotkania w kinie Apollo wystąpił Zenon Laskowik, a pracownicy MOPR otrzymali nagrody i wyróżnienia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo