Kabarety: To będzie tydzień zabawnych facetów

  Kabarety: To będzie tydzień zabawnych facetów

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dwie grupy kabaretowe (z czego jedna zagra dwa razy) i dwóch solowych poprawiaczy humoru. Tak w skrócie będzie przedstawiać się najbliższy, kabaretowy tydzień w Poznaniu.
  W poniedziałek będzie można wybrać się albo do kina Grunwald na spektakl Ireneusza Krosnego, albo do Teatru Nowego, by posłuchać Artura Andrusa. Krosny to największy polski specjalista od pantomimy. W spektaklu "Don Chichot" ujrzymy m.in. błazna, który rozkoszuje się tronem pod nieobecność króla, samotnego żeglarza, doprowadzającego widzów do choroby morskiej czy mężczyznę, mknącego po polskich, dziurawych drogach. A wszystko to Krosny pokaże wyłącznie za pomocą min.

  Z kolei Artur Andrus (czyli poeta, radiowiec i piosenkarz w jednym) zaprezentuje poznaniakom swój autorski recital. Wieczór z humorem i piosenką, czy wieczór z humorem bez słów? Decyzja należy do widzów.

  W środę za rozbawianie Wielkopolan zabierze się nasz rodzimy kabaret Czesuaf. Jak piszą o sobie członkowie: "Kabaret Czesuaf tworzy trzech przystojnych inaczej facetów. Czesuaf od sześciu lat krąży po Polsce bawiąc publiczność, zdobywając nagrody na przeglądach kabaretowych i tankując na lokalnych stacjach ropę do opla astry, rocznik 1996, niebity, stan igła. Czesuaf ma na koncie kilka programów, w tym kilka śmiesznych". Czy tacy faceci mogą nie być zabawni?

  Czwartek poznaniacy muszą natomiast zarezerwować na spotkanie z kabaretem Ani Mru Mru. Wśród kabaretowych laików znani jako "ci od Chińczyka", reszta od 10 lat bawi się przy ich absurdalnych skeczach. To właśnie okrągły jubileusz będzie dla kabaretu Ani Mru Mru okazją do występów w Poznaniu. A na scenie Apollo pojawią się dwukrotnie w czwartkowy wieczór.

  Ireneusz Krosny
  Kino Grunwald (ul. Polna 88)
  poniedziałek 23.11, godzina 18.30
  bilety: 50 zł

  Artur Andrus
  Teatr Nowy (ul. Dąbrowskiego 5)
  poniedziałek, 23.11, godzina 19
  bilety: 40, 60 zł

  Kabaret Czesuaf
  ODK Pod Lipami (os. Pod Lipami 108a)
  środa 25.11, godzina 19
  bilety: 10 zł

  Kabaret Ani Mru Mru
  Apollo (ul. Ratajczaka 18)
  czwartek 26.11, godziny 18, 20.30
  bilety: 70 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo