Szansa dla europosła

  Szansa dla europosła

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Czasy są dzisiaj takie, że nikt z nas nie myśli o tym, co będzie w 2014 roku. Jeśli już patrzymy w przyszłość, to naszym ostatecznym horyzontem jest Euro 2012. Liczymy dni i patrzymy w harmonogramy, czy do mistrzostw zdążymy z budową stadionów, dróg i hoteli. Co będzie potem, tym mało kto zaprząta sobie głowę.
  Tymczasem w zaciszu brukselskich gabinetów zapadają już pierwsze decyzje, jak będą dzielone fundusze europejskie na lata 2014-2020. Stracić mają przede wszystkim nasze regiony. Jeśli te projekty zostaną zatwierdzone, skończą się miliony euro na budowy dróg, oczyszczalni ścieków, remonty teatrów, muzeów i uczelni. Nasi europosłowie mają teraz okazję, żeby zrobić dla swoich okręgów wyborczych coś konkretnego. Oczywiście, oni nie mają bezpośredniego wpływu na kształt unijnego budżetu, ale realne możliwości pozytywnego lobbingu są w ich zasięgu. Jeśli polskie regiony, w tym i Wielkopolska, zostaną wykluczone z polityki spójności, to będzie to nasza największa europejska porażka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo