Konin: Jest nowa kotłownia, ale ciepło droższe o 60%!

  Konin: Jest nowa kotłownia, ale ciepło droższe o 60%!

  Radosław Grzelak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Mieszkańcy Cukrowni Gosławice doczekali się nowej kotłowni, jednak za ciepło płacą o 60 procent więcej niż dotychczas.
  Dzisiaj oddano do użytku nową ciepłownię, która zastąpiła starą, działająca przy likwidowanej cukrowni. Zamontowano trzy kotły, w których rocznie będzie spalanych 600 ton ekogroszku. Koszt budowy to 3,2 mln złotych, z czego 2 mln złotych to dotacja z budżetu miasta, a 1,2 mln złotych pochodzi od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Żywotność obliczono na 80 lat.
  - Jest to nowoczesna kotłownia, nie hałasuje - powiedział Andrzej Chmielecki, prezes MPEC.

  Jednak rachunki za ciepło będą znacznie wyższe niż dotychczas. Ciepło jest ponadto droższe niż w innych częściach miasta średnio o 25 procent.

  - Budowa tego typu kotłowni było jedynym rozwiązaniem. Nie ma tam gazu. Przy ciepłowniach opalanych węglem koszty są wyższe. Podczas gdy w innych dzielnicach GJ kosztuje 40,5 zł to w Cukrowni 46 zł. Ceny w mieście nie mogą być jednakowe, zabrania tego prawo - stwierdził Andrzej Chmielecki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo