Proces Stokłosy: Gdy podatnik ma mandat senatora...

  Proces Stokłosy: Gdy podatnik ma mandat senatora...

  BAS

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kolejny dzień procesu byłego pilskiego senatora minął spokojnie. Sąd poinformował, że wtorkowy wniosek Henryka Stokłosy o wyłączenie prokuratora Roberta Kiełka (za udzielenie wywiadu redakcji "Polska. Głos Wielkopolski") rozpatrzy Prokuratura Apelacyjna w Warszawie.
  Potem przesłuchiwał kolejnych świadków, głównie prawników i urzędników skarbowych. Osoby wezwane na dzisiejszą rozprawę miały kontakt z problemami podatkowymi Henryka Stokłosy, bo jako radcy prawni wielkopolskich skarbówek oraz Ministerstwa Finansów przygotowywali opinie prawne w jego sprawach. Radca z Izby Skarbowej w Poznaniu zeznała, że nie wywierano na nią żadnych nacisków. Z kolei urzędniczka Ministerstwa Finansów, która przygotowała projekt niekorzystnej dla senatora decyzji, dotyczącej odwołania Henryka Stokłosy od wcześniejszej Izby Skarbowej w Pile, otrzymała polecenie, by go zmienić. Żądał tego dyrektor departamentu MF, Sławomir M. (który odpowiada za przyjmowanie łapówek od Stokłosy przed warszawskim sądem).

  Radca prawny z Ministerstwa Finansów zeznał natomiast, że opiniował odpowiedzi dla senatora, nie wiedząc, że dotyczą one jego indywidualnych spraw.

  - Byłam przekonana, że jako senator załatwia sprawy obywateli - działa jako urząd, a nie indywidualny podatnik - powiedziała prawniczka, dodając, że opinie dotyczące problemów podatkowych "podkładał" drugi oskarżony dyrektor MF, Andrzej Ż. W czwartek kolejny dzień procesu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo