Wyrzysk: Szpital się remontuje. Pacjenci muszą czekać

  Wyrzysk: Szpital się remontuje. Pacjenci muszą czekać

  Dorota Bonzel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Trwa gruntowny remont szpitala w Wyrzysku. Już od kilku tygodni wymieniana jest stolarka okienna i drzwi oraz wykonywana termomodernizacja głównego budynku. Dziś zaczyna się remont pomieszczeń. Będzie wiązało się to z utrudnieniami w pracy modernizowanych oddziałów. Nowi pacjenci nie będą przyjmowani, a planowe operacje zostaną przesunięte na późniejsze terminy.
  Jako pierwszy remontowany jest oddział chorób wewnętrznych. Przyjmowanie pacjentów nie zostało jednak wstrzymane, ponieważ oddział podzielony jest na dwa budynki. Modernizowany jest ten odłączony od szpitala. Prace potrwają tu dwa tygodnie.

  Utrudnienia w pracy szpitala spowoduje natomiast remont, który zacznie się 14 grudnia. Wtedy zostaną zamknięte aż trzy oddziały: ginekologiczno- -położniczy, noworodkowy i chirurgiczny wraz z blokiem operacyjnym.
  W tym czasie pacjenci nie będą przyjmowani, ale nie oznacza to, że nagle mieszkańcy Wyrzyska i okolic zostaną bez opieki medycznej. Jak informuje dyrektor ds. medycznych Almuetaz Bellah Nasrullah, pacjenci w nagłych przypadkach będą przewożeni do okolicznych szpitali.

  - Opieka medyczna na czas remontu została zabezpieczona. W razie potrzeby pacjenci będą przewożeni do szpitala w Złotowie, Chodzieży i w Pile. Planowane operacje zostaną przesunięte na termin późniejszy - mówi dyrektor.

  Cały czas będzie pracowało pogotowie, izba przyjęć, oddział dziecięcy i odremontowany już oddział wewnętrzny. Część personelu w tym czasie zostanie wysłana na urlop. Pozostali pracownicy zostaną skierowani do pracy na innych oddziałach oraz na izbie przyjęć.

  Dzięki pracom budowlanym szpital zostanie przystosowany do wymogów Unii Europejskiej. Koszt całej inwestycji szacowany jest na prawie 1,5 miliona złotych. - Cieszymy się, że obiekt jest modernizowany i wyposażany w coraz nowocześniejszy sprzęt. Dzięki temu podniesie się poziom świadczonych usług - mówi Danuta Wojciechowska, dyrektor ZOZ w Wyrzysku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo