Poznań: Grunwaldzka bez jezdni, ale z remontem torowiska

  Poznań: Grunwaldzka bez jezdni, ale z remontem torowiska

  Rober Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Co się odwlecze, to nie uciecze - głosi stare porzekadło. Jest jednak i inne: Co z oczu, to z myśli i zdaje się, że poznańscy urzędnicy hołdują właśnie temu drugiemu.
  A przykładem jest modernizacja ul. Grunwaldzkiej. Jej przebudowa jest rzekomo odłożona. Prezes spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012, która w imieniu Urzędu Miasta Poznania przygotowuje inwestycję, odwołał spotkanie z właścicielami terenów, przez które miała przebiegać nowa jezdnia. Z tego samego pisma od prezesa właściciele działek przy Grunwaldzkiej dowiedzieli się też czegoś zupełnie innego.

  - Jesteśmy absolutnie zdezorientowani. Otrzymaliśmy pismo, w którym prezes spółki Infrastruktura odwołał spotkanie z nami. Ale z tego samego pisma dowiedzieliśmy się, że torowisko tramwajowe będzie modernizowane - mówi Wojciech Rodziejczak z Junikowa.
  Jeśli tak ma być, to oznaczałoby, że miasto i tak będzie musiało pozyskiwać nowe tereny.

  Mieszkający przy Grunwaldzkiej chodzą więc od urzędu do urzędu, by poznać swoją przyszłość.
  - Zarząd Dróg Miejskich odsyła nas do spółki Infrastruktura. Ta radzi przyjść w przyszłym roku, gdy będzie gotowy projekt. Nie traktuje się nas poważnie - mówi Wojciech Rodziejczak.

  - Czy nie należało jednak spotkać się z nami i wyjaśnić wszystko. Domagamy się konsultacji w sprawie torowiska i to teraz, zanim projektanci, cokolwiek narysują - dodaje Dariusz Nowicki, właściciel gruntów przy Grunwaldzkiej.

  Mieszkańcy zwracają też uwagę na to, że nie do wszystkich zainteresowanych dotarło powiadomienie o odwołaniu spotkania. Część pism była błędnie zaadresowana. Czy to było przypadkowe niechlujstwo - pyta Dariusz Nowicki.

  Mimo że budowa drugiej jezdni jest w zawieszeniu, warszawskie biuro projektowe, co potwierdza, pracuje nad kształtem nowej ulicy.
  Dla mieszkańców to kolejny argument za tym, by odbyło się spotkanie.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo