Epidemia: W Kępnie i Lesznie trwa walka o życie

  Epidemia: W Kępnie i Lesznie trwa walka o życie

  Danuta Pawlicka, Maciej Roik, Marcin Wiśniewski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dwoje pacjentów zarażonych wirusem A/H1N1 walczy o życie w wielkopolskich szpitalach. W stanie ciężkim na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala w Lesznie przebywa 22-letnia kobieta, mieszkanka województwa lubuskiego. Kobieta została przewieziona do Leszna z lecznicy we Wschowie, gdzie 11 listopada urodziła dziecko.

  - Otrzymane we wtorek wyniki potwierdziły, że przebywająca u nas pacjentka jest zarażona wirusem A/H1N1 - powiedział wczoraj na konferencji prasowej Tomasz Stroiński, dyrektor WSZ w Lesznie.

  - Stan pacjentki jest nadal bardzo ciężki. Ma rozlane zmiany zapalne tkanki płucnej i przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej - wyjaśnia Tadeusz Lewicki, ordynator OIOM w Lesznie. - Oddycha za pomocą respiratora.

  Lekarze przyznają, że należy brać pod uwagę nawet najgorsze.
  Sanepid z Nowej Soli przeprowadził już inspekcję w szpitalu we Wschowie, gdzie przebywa dziecko chorej. Noworodek jest zdrowy, jednak pozostaje pod stałą obserwacją. To samo dotyczy personelu medycznego.

  - Do tej pory nikt z tej grupy nie zachorował - zaznacza Małgorzata Szablowska, powiatowy inspektor sanitarny w Nowej Soli. - Monitorujemy rodzinę kobiety. O sytuacji jest powiadomiony ich lekarz rodzinny.

  Podwyższone procedury sanitarne w Lesznie zostały wprowadzone zanim jeszcze pojawiła się chora kobieta.

  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LEKARZE POTĘPIAJĄ SZCZEPIENIA

  Tadeusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Lekarze potępiają szczepienia

  To jest niewiarygodne, jak naukowcy mogą twierdzić, że choroba Heinego-Medina zniknęła po szczepionkach, skoro zniknęła również w innych częściach świata, gdzie...rozwiń całość

  Lekarze potępiają szczepienia

  To jest niewiarygodne, jak naukowcy mogą twierdzić, że choroba Heinego-Medina zniknęła po szczepionkach, skoro zniknęła również w innych częściach świata, gdzie szczepienia nie były rozpowszechnione.
  dr Robert Mendelsohn

  Większość szczepień BCG zastosowana w takich krajach jak Szwecja, nigdy nie chroniła przeciwko chorobie w okresie dzieciństwa. Jednym słowem szczepienia te były zbyteczne.
  Prof. Walgen Szwecja

  W USA do tej pory nigdy nie szczepiono przeciwko gruźlicy, a mimo tego spadek zachorowań na tę chorobę jest dokładnie taki sam jak w Anglii czy innych krajach europejskich, w których masowo szczepionkę tę stosowano.
  Prof. Thomas McKeown

  Szczepienia przeciwko gruźlicy przeprowadzone w Australii były przyczyną ponad 600 przypadków śmierci dzieci.
  dr Archie Kalokerinos i Glen Dettman

  Prowokacja utajonego wirusa uważana jest za niebezpieczną ewentualność każdej procedury szczepień.
  Leon Chaitow

  Wszystkie szczepienia powodują efekt wprowadzania trzech wartości krwi w strefę charakterystycznej dla raka i białaczki. (...) Szczepionki wytwarzają skłonności do zachorowań na raka i białaczkę.
  Prof. L. C. Vincent

  Sami wywołujemy choroby i sami zmierzamy w kierunku masowych zachorowań na raka oraz do uszkodzeń mózgu poprzez używanie szczepionek.
  Prof. Leon Grigorski

  W przypadku dzieci ryzyko szczepień jest o wiele większe niż ewentualne korzyści z niego płynące.
  Dr Carlton Fredericks

  Jest olbrzymia ilość danych wskazujących, że szczepienia dzieci czynią więcej szkody niż pożytku.
  Dr J Anthony Morris, były szef Biura Kontroli Szczepień przy FDA w Stanach Zjednoczonych

  Największym zagrożeniem dziecięcych chorób zakaźnych są kłamstwa, że niebezpieczne i nieefektywne masowe szczepienia mogą zabezpieczyć przed tymi chorobami.
  Dr R. Mendelsohn, pediatra i autor książki (Jak wychować zdrowe dziecko na przekór twojemu doktorowi)

  Według nas mamy wystarczająca ilość powikłań poszczepiennych systemu immunologicznego żeby poprzeć narastające publiczne żądania badań nad alternatywnymi metodami zabezpieczeń przed chorobami zakaźnymi.
  Dr H. Buttram, J. Hoffman (Szczepienia i powikłania systemu immunologicznego)

  Każde szczepienie niesie za sobą pewne ryzyko i może produkować odwrotną reakcję u niektórych ludzi... generalnie jest więcej poszczepiennych komplikacji niż korzyści.
  Prof. George Dick, London University

  Oficjalne dane pokazują, że w USA szczepienia zakrojone na szeroką skalę nie zdały egzaminu, żeby uzyskać zadawalający efekt poprawy zachorowalności chorób przeciwko którym szczepiono.
  Dr A. Sabin (wynalazca doustnej szczepionki przeciwko polio)

  Do wielu przypadków śmiertelnych spowodowanych praktyką szczepień dodać należy długoterminowe ryzyko, którego nie można określić...
  Sir Graham Wilson (Ryzyko szczepień)

  Trzeba podkreślić, że bardzo realną możliwością jest, że szczepionki są zanieczyszczone zwierzęcymi wirusami mogącymi spowodować poważne choroby w późniejszym życiu (stwardnienie rozsiane, rak, białaczka itd). Musimy zdawać sobie z tego sprawę niezależnie od tego czy szczepienia działają czy nie.
  Dr W.C. Douglas (Cutting Edge, May 1990)

  Jedyną bezpieczną szczepionką jest ta, która nigdy nie została użyta.
  Dr James A. Shannon, Narodowy Instytut Zdrowia, USA

  Szczepienia są potwornym, nieślubnym dzieckiem błędu i ignorancji, które nigdy nie powinny mieć miejsca w higienie czy medycynie. Nie wierzcie w szczepienia - ogólnoświatową iluzję, tę nienaukową praktykę, zabobon z konsekwencjami mierzonymi łzami i cierpieniem bez końca...
  Prof Chas Rauta, Universytet Perguia, Italy , (New York Medical Journal, lipiec, 1899)

  Szczepienia nie zabezpieczają, a raczej powodują zwiększenie skłonności do zachorowań na ospę obniżając siłe witalną i naturalną odporność. Miliony ludzi zmarło na ospę, na którą zachorowali już po zaszczepieniu.
  Dr J.W. Hodge (The Vaccination Superstition)

  Szczepienia przeciwko ospie są bardziej ryzykowne niż sama ospa...
  Prof Ari Zuckerman, WHO

  Według mojego przekonania, które podziela ją inni zawodowcy, jest w USA blisko 10.000 przypadków rocznie syndromu nagłej śmierci (SIDS), które są powiązane z którymś ze szczepień rutynowo podawanym dzieciom.
  Dr R. Mendelsohn

  Wiele jest głosów twierdzących, że szczepionki Salka I Sabina przeciwko polio, produkowane z małpich nerek, są bezpośrednio odpowiedzialne za główny wzrost białaczki w USA.
  Dr F. Klenner, Polio Researcher, USA

  Żadna partia szczepionki nie może być uznana za bezpieczną zanim nie poda się jej dzieciom.
  Leonard Scheele (AMA Convention 1955, USA)

  Szczepionki zawierające żywe wirusy, na przykłąd przeciwko grypie lub polio, mogą w każdym przypadku powodować choroby przeciwko którym były podane.
  Dr Jonas Salk, odkrywca pierwszej szczepionki przeciwko polio (Science 4/4/77 Abstracts)

  czytaj:
  http://www.jut.pl/szczepienia.phpzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nieodpowiedzialny lekarz

  bzzz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

  cytując końcówkę tegoż artykułu:

  "10. Pojawianie się w pracy z objawami grypy oznacza ryzyko dłuższej choroby i powikłań, a przede wszystkim rozprzestrzeniania epidemii. Jeżeli ktoś w pracy ma...rozwiń całość

  cytując końcówkę tegoż artykułu:

  "10. Pojawianie się w pracy z objawami grypy oznacza ryzyko dłuższej choroby i powikłań, a przede wszystkim rozprzestrzeniania epidemii. Jeżeli ktoś w pracy ma bliskiego z grupy podwyższonego ryzyka (chore dziecko lub kobietę w ciąży), możemy ich w ten sposób narazić na niebezpieczeństwo".

  cytuję za dużym polskim dziennikiem (nazwy celowo nie podaję):

  "31-letni lekarz od kilku dni chodził przeziębiony. Ostatni raz na oddziale kardiochirurgii Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu pracował w czwartek. W sobotę miał dyżur w szpitalu w Kępnie. Tam jego stan gwałtownie się pogorszył i trafił na intensywna terapię. Powikłania pogrypowe doprowadziły do obustronnego zapalenia płuc. Lekarz oddycha przez respirator".

  1.Życzę lekarzowi jak najszybszego powrotu do zdrowia.
  2.Lekarz (!) od kilku dni chodził przeziębiony (patrz wyżej), czym narażał swoich pacjentów na utratę zdrowia lub życia, co podpada pod kodeks karny - konkretnie:

  Art. 155. Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  Art. 156. § 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:
  1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
  2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała,
  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  § 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

  Art. 157.
  § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  § 2. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 2 lub 3, jeżeli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia nie trwał dłużej niż 7 dni, odbywa się z oskarżenia prywatnego.

  § 5. Jeżeli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwał dłużej niż 7 dni, a pokrzywdzonym jest osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 3 następuje na jej wniosek.

  Mam nadzieję, że młody lekarz wróci do pełni sił, przy czym również mam nadzieję, że zostaną mu przedstawione zarzuty, gdyż jako lekarz, człowiek wykształcony w zakresie medycyny, rozprzestrzeniania się chorób, ryzyka związanego z kontaktem z chorymi - jest zobowiązany do dbania o życie i zdrowie pacjentów. Jeśli jest się chorym, to nie chodzi się do pracy, tym bardziej, jeśli pracuje się z ludźmi narażonymi na złapanie jakiejkolwiek choroby, a raczej tacy właśnie leżą w szpitalach.
  Proszę nie pisać, że właśnie dbał o nich - swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem NARAZIŁ ich na rozstrój zdrowia, a być może i śmierć.

  Dlatego powtórzę raz jeszcze - życzę temu młodemu lekarzowi jak najszybszego powrotu do zdrowia - tak samo jak życzę tego każdemu choremu człowiekowi. Ale lekarzem to ten pan już być nie powinien...zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo