Kępno: Lekarz chory na świńską grypę

  Kępno: Lekarz chory na świńską grypę

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Bardzo ciężki jest stan 31-letniego lekarza pracującego w kępińskim szpitalu, u którego stwierdzono grypę AH1N1. W placówce wprowadzono zasady reżimu sanitarnego. Miejscowy Sanepid ma już listę pacjentów, z którymi mężczyzna miał kontakt. Już dotarł do kilkudziesięciu osób.
  Prawdopodobnie zachorowało także dziecko lekarza. Szczegółowe wyniki badań nie są jednak jeszcze znane.

  Szpital w Kępinie nie jest macierzystą placówką chorego lekarza. Głównym miejscem pracy 31-latka jest szpital we Wrocławiu. Do Kępna przyjeżdżał on na dyżury do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ostatnie dyżury pełnił w piątek, 11 listopada i dzień później w sobotę. Tego dnia był w pracy od godziny 8.00. Po godzinie 22 poczuł się bardzo źle. Dostał bardzo silnych duszności.

  - Szybko zdiagnozowano u niego rozległe zapalenie płuc - mówi ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii kępińskiego szpitala, Zbigniew Bera. - Bardzo szybko trafił na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej naszej placówki. Badania potwierdziły obecność wirusa AH1N1.


  MAW

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Młody lekarz

  ELENI (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 11

  Młody lekarz sam czując się żle przyjmuje chorych i potrzebujących pomocy pacjentów.Nauczyliśmy się wszystkich pod sąd nawet tych prawych i uczciwych ludzi.Temu młodemu człowiekowi należy się...rozwiń całość

  Młody lekarz sam czując się żle przyjmuje chorych i potrzebujących pomocy pacjentów.Nauczyliśmy się wszystkich pod sąd nawet tych prawych i uczciwych ludzi.Temu młodemu człowiekowi należy się wielki szacunek takich ludzi jest mało.Modlę sie za Pana Jarka i życzę zdrowia. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ŚWIŃSKA GRYPA

  DOROTA G (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 16

  To mój kolega z klasy podstawowej siedziałam znim w ławce bardzo fajny kolega sypatyczny lubię go.Jerku jestem z tobą trzymaj się niepoddawaj się Dorota.G

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  no i fakty zaczynają wypływać

  bzzz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 13

  cytuję za dużym polskim dziennikiem (nazwy celowo nie podaję):

  "31-letni lekarz od kilku dni chodził przeziębiony. Ostatni raz na oddziale kardiochirurgii Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu...rozwiń całość

  cytuję za dużym polskim dziennikiem (nazwy celowo nie podaję):

  "31-letni lekarz od kilku dni chodził przeziębiony. Ostatni raz na oddziale kardiochirurgii Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu pracował w czwartek. W sobotę miał dyżur w szpitalu w Kępnie. Tam jego stan gwałtownie się pogorszył i trafił na intensywna terapię. Powikłania pogrypowe doprowadziły do obustronnego zapalenia płuc. Lekarz oddycha przez respirator".

  1.Życzę lekarzowi jak najszybszego powrotu do zdrowia.
  2.Lekarz (!) od kilku dni chodził przeziębiony (patrz wyżej), czym narażał swoich pacjentów na utratę zdrowia lub życia, co podpada pod kodeks karny - konkretnie:

  Art. 155. Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  Art. 156. § 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:
  1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
  2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała,
  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  § 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

  Art. 157.
  § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  § 2. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 2 lub 3, jeżeli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia nie trwał dłużej niż 7 dni, odbywa się z oskarżenia prywatnego.

  § 5. Jeżeli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwał dłużej niż 7 dni, a pokrzywdzonym jest osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 3 następuje na jej wniosek.

  Mam nadzieję, że młody lekarz wróci do pełni sił, przy czym również mam nadzieję, że zostaną mu przedstawione zarzuty, gdyż jako lekarz, człowiek wykształcony w zakresie medycyny, rozprzestrzeniania się chorób, ryzyka związanego z kontaktem z chorymi - jest zobowiązany do dbania o życie i zdrowie pacjentów. Jeśli jest się chorym, to nie chodzi się do pracy, tym bardziej, jeśli pracuje się z ludźmi narażonymi na złapanie jakiejkolwiek choroby, a raczej tacy właśnie leżą w szpitalach.
  Proszę nie pisać, że właśnie dbał o nich - swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem NARAZIŁ ich na rozstrój zdrowia, a być może i śmierć.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Też człowiek.

  tej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 16

  Współczuję.Lekarze to ludzie"pierwszego kontaktu",także z nosicielami wirusów.Chorują jak każdy inny człowiek.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo