Poznań: Cegielszczacy wciąż bez pensji i odpraw

  Poznań: Cegielszczacy wciąż bez pensji i odpraw

  Monika Kaczyńska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  - Najpierw trzeba było przygotować pieniądze na odprawy, a potem zwalniać - mówili byli pracownicy HCP na zaimprowizowanym spotkaniu z prezesem.
  Mimo. że termin wypłaty i pensji, i odpraw upłynął 10 listopada do dzisiaj na kontach pracowników jest pusto. Ci, którzy wciąż pracują mogą liczyć na pieniądze w środę. - To kwestia formalności związanych z zabezpieczeniem pożyczki. Nieco się przeciągnęły, ale we wtorek powinniśmy mieć pieniądze na koncie, w środę pójdą przelewy do pracowników. - mówił prezes Jarosław Lazurko.

  W znacznie gorszej sytuacji są ci, którzy powinni dostać odprawy i odszkodowania za skrócony okres wypowiedzenia umów o pracę.
  Dla nich z 4 milionów pożyczki, którą teraz otrzyma Cegielski pieniędzy nie wystarczy. Zostali praktycznie bez środków do życia. Prezes HCP zapewniał, że odprawy otrzymają najprawdopodobniej grudniu. Zwolnieni z HCP nie kryli niedowierzania i oburzenia. - Przyjdziemy na Wigilię do prezesa. Niech prezes wytłumaczy w energetyce, że zapłacimy kiedy wypłacą nam odprawy! - krzyczeli. Dzisiaj został powołany Komitet Zwolnionych Pracowników HCP. Będą domagać się niezwłocznego wypłacenia odpraw i spełnienia obietnic, składanych w czasie rozmów o zwolnieniach grupowych ze związkami zawodowymi.

  Więcej w jutrzejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ludzie! czytajcie!!!

  miquel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

  http://www.ozzip.pl/serwis-informacyjny/wielkopolskie/932-strajk-w-cegielskim-i-ostrowskim-wagonie
  oraz...rozwiń całość

  http://www.ozzip.pl/serwis-informacyjny/wielkopolskie/932-strajk-w-cegielskim-i-ostrowskim-wagonie
  oraz
  http://www.ozzip.pl/serwis-informacyjny/wielkopolskie/931-pozna-organizuja-sie-bezrobotni-z-cegielskiegozwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Proroctwo Edwarda

  Obywatel RP (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  Proroctwo Edwarda Gierka
  Jedenaście dni przed swym politycznym upadkiem, 26 sierpnia 1980 r., Edward Gierek przepowiadał na posiedzeniu Biura Politycznego (cyt): Stoczniowcy kiedyś będą się...rozwiń całość

  Proroctwo Edwarda Gierka
  Jedenaście dni przed swym politycznym upadkiem, 26 sierpnia 1980 r., Edward Gierek przepowiadał na posiedzeniu Biura Politycznego (cyt): Stoczniowcy kiedyś będą się wstydzić, że dali się nabrać szubrawcom politycznym. Dziś niejeden wykolegowany i pozbawiony pracy stoczniowiec gotów byłby przyznać mu rację.
  Owszem, robole z likwidowanych stoczni dostają odszkodowania. Takiego „przywileju" nie mają jednak już idący na bezrobocie robotnicy z fabryk kooperujących ze stoczniami.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo