Jedyne pole golfowe w Wielkopolsce zniknie

  Jedyne pole golfowe w Wielkopolsce zniknie

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jedyne w Wielkopolsce pole golfowe znajdujące się w Bytkowie przestaje istnieć. Przyczynił się do tego wojewoda, który zabrał część pola pod budowę obwodnicy Poznania, ale ociągał się z ustaleniem odszkodowania.
  Droga S11 ma przebiegać przez Bytkowo. Już 4 czerwca ubiegłego roku na podstawie decyzji ministra infrastruktury i wojewody wielkopolskiego około 30 procent powierzchni pola golfowego stało się własnością Skarbu Państwa. Dokonano wpisu do księgi wieczystej.

  Właściciele pozbawieni części nieruchomości, poinformowani zostali odrębnym pismem (też w 2008 roku), że decyzja wojewody nie jest ostateczna, a wywłaszczenie będzie skuteczne po ustaleniu przebiegu drogi i uprawomocnieniu decyzji lokalizacyjnej.


  - Z wicedyrektorem poznańskiego oddziału GDDKiA Markiem Bereżeckim i uzgodniliśmy, że drogowcy poinformują nas z wyprzedzeniem co najmniej rocznym o możliwości i terminie rozpoczęcia robót na terenie pola golfowego. Takiej informacji nie uzyskaliśmy, a w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim dowiedzieliśmy się ponadto, że pozbawiany nieruchomości nie jest stroną procesu wywłaszczeniowego - mówi Robert Jakubiec, współwłaściciel pola.

  Na zabranym przez Skarb Państwa gruncie znajduje się ujęcie wody i 5 z 18 dołków. A to oznacza, że w Bytkowie nie mogą być organizowane turnieje klasy mistrzowskiej i nie można go nawet utrzymać. Jak więc prowadzić działalność gospodarczą, bo pole to, wbrew pozorom, jest zakładem pracy. Żeby je przebudować, konieczne jest dokupienie gruntów. Gdyby urzędnicy w porę podjęli decyzję o odszkodowaniu, wówczas przebudowa byłaby w trakcie.

  Tak się nie stało i właściciele musieli zrezygnować z organizacji turniejów najwyższej rangi. Utracili dochody. Konsekwencją jest zamknięcie pola. Czym zatem zajmowali się pracownicy wojewody?

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie mamy pola...

  golfista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

  I jak zwykle nikt nie bedzie ponosil konsekwencji nierobstwa urzednikow, ich braku odpowiedzialnosci za podejmowane, a wlasciwie brak decyzji. Podobno Rzad RP stawia na sport... Ciekawe, chyba...rozwiń całość

  I jak zwykle nikt nie bedzie ponosil konsekwencji nierobstwa urzednikow, ich braku odpowiedzialnosci za podejmowane, a wlasciwie brak decyzji. Podobno Rzad RP stawia na sport... Ciekawe, chyba tylko na orliki. Przy aktualnych wladzach zarowno Poznania jak i wojewodztwa zawsze Poznan bedze prowincja, a moglo byc tak pieknie...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sami lenie w urzędach !!!

  moi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  nic nie robią !!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo