Lipno: Zutylizowali 44 tony azbestu

  Lipno: Zutylizowali 44 tony azbestu

  KAD

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Gmina Lipno zakończyła przewidziane na 2009 rok działania dotyczące utylizacji azbestu. Udało się zdemontować 776,5 metra kwadratowego i zutylizować niemal 44 tony płyt azbestowo-cementowych.

  Połowa kosztów związanych z demontażem oraz utylizacją została pokryta z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tylko w tym roku z funduszu przekazano na ten cel prawie 25 tys. złotych.

  Zbiórka azbestu w gminie Lipno jest przeprowadzana już od czterech lat. Przez ten czas udało się zutylizować 172,33 tony trującego materiału.

  Wzrasta zainteresowanie tym programem wśród mieszkańców. W tym roku wpłynęły 33 wnioski, z czego 24 zostały zrealizowane.

  - Utylizować azbest będziemy również w kolejnych latach, aż z naszych domostw znikną wszystkie płyty azbestowo-cementowe - zapowiada wójt Janusz Chodorowski.
  Należy wspomnieć, że Lipno jest jedyną gminą w powiecie leszczyńskim, która realizuje program utylizacji azbestu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo