Rawicz: Zaprosił bezdomnego do domu, ten udusił mu...

  Rawicz: Zaprosił bezdomnego do domu, ten udusił mu siostrzeńca

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  - Mój siostrzeniec, Waldek, prosił go, żeby wyszedł z mieszkania. Ja powiedziałem mu: "gość w dom, Bóg w dom". On wyjdzie w swoim czasie. Wtedy go wypuścisz i zamkniesz drzwi - relacjonował wczoraj Jan L., 67-letni mieszkaniec Rawicza. To on znalazł ciało siostrzeńca w przedpokoju. Udusił go Ireneusz Sz., którego starszy pan w dobrej wierze zaprosił do domu.
  Do tragedii doszło 5 maja. Dzień wcześniej Waldemar P. pomógł wujowi dotrzeć z bagażami do mieszkania. Jan L. chodził jeszcze o kulach. Starszy pan chciał sobie powetować kilkumiesięczną abstynencję, wymuszoną leżeniem w gipsie. Wypłacił pieniądze z bankomatu, ale nie wiedział, gdzie kupić alkohol. Zapytał o to wysokiego mężczyznę, którego siostrzeniec znał z widzenia.

  - Nabrałem zaufania do oskarżonego, bo przyniósł resztę. Zaproponowałem, żebyśmy ten alkohol wypili jak ludzie i zaprosiłem go do domu - zeznał Jan L.

  Nakarmił gościa, bo był głodny, napoił. Potem zmęczony położył się spać. Kiedy się obudził, siostrzeniec już nie żył. Po zatrzymaniu 48-letni bezrobotny Ireneusz Sz. nie przyznawał się do winy. Zrobił to dopiero w czwartek, w pierwszym dniu procesu przed poznańskim sądem.

  Powiedział, że wielu rzeczy nie pamięta - także tego, jak dusił Waldemara P. Po lekturze akt uznał jednak, że musiał to zrobić, gdyż "innej możliwości nie było".

  - Sam nie mogę tego zrozumieć, bo przecież zostałem jako osoba obca przyjęty w tym domu - mówił oskarżony.

  Próbował wczoraj nieskładnie przeprosić obecnych na sali krewnych ofiary. Dzisiaj drugi dzień procesu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo