Poznań: Szkoła Muzyczna z działką, na razie tylko obiecaną

  Poznań: Szkoła Muzyczna z działką, na razie tylko obiecaną

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zawarte w sierpniu porozumienie z poznańską archidiecezją oddaliło od Zespołu Szkół Muzycznych przy ulicy Głogowskiej na najbliższe 10 lat widmo utraty siedziby, a prowadzącemu placówkę resortowi kultury i dziedzictwa narodowego dało czas na poszukiwanie dla niej nowej lokalizacji.
  Według planów ministerstwa, szkoła mogłaby powstać przy ulicy Skośnej. Działka należy do skarbu państwa i PKP.

  - Znajduje się tam działka o powierzchni 4 tysięcy metrów kwadratowych. W tej chwili ubiegamy się o jej przyznanie - mówi Wojciech Michalski, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. - Jest już decyzja o lokalizacji inwestycji celu publicznego. Muszą jeszcze zapaść decyzje w kwestii własności działki. Spodziewamy się, że więcej szczegółów na temat prowadzonych rozmów będziemy znać w przyszłym tygodniu.

  Przedstawiciele resortu kultury i dziedzictwa narodowego przyznają, że trwają rozmowy na ten temat, ale nie zapadły jeszcze żadne wiążące decyzje.

  Dyrekcji szkoły zależy na tym, aby przenosiny nastąpiły jak najszybciej. Warunki umowy z kurią, w tym kwota najmu budynku zostały utajnione, ale - jak przyznaje Michalski - są one dużym obciążeniem.

  - Dlatego powołany komitet społeczny wykorzystuje każdy dzień, by jak najszybciej rozwiązać sprawę przyszłej lokalizacji szkoły - zaznacza dyrektor. - Mamy już nawet wstępną koncepcję zabudowy działki.

  Nowa siedziba znajdowałaby się koło Akademii Muzycznej. Dyrektor wiąże z nią duże nadzieje, bo jak powiada - szkoła nie ma żadnej alternatywy. - Lokalizacja jest bardzo atrakcyjna, łatwo dojechać z każdej strony miasta, razem z Akademią Muzyczną powstałby kompleks muzyczny - dodaje Michalski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo