Poznań: Statuetka Quadro za projekt City Parku wręczona

  Poznań: Statuetka Quadro za projekt City Parku wręczona

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prezydent Poznania Ryszard Grobelny wręczył dzisiaj w ratuszu nagrodę za najlepszy projekt architektoniczny 2008 roku. Statuetkę Jana Baptysty Quadro odebrał Sławomir Rosolski, który zaprojektował osiedle City Park.
  Jacek Cenkiel, pomysłodawca i przewodniczący konkursu, prezes UWI Inwestycje stwierdził, że komisja zdecydowała się na przyznanie nagrody Sławomirowi Rosolskiemu, bo podjął się on bardzo trudnego zadania z doskonałym efektem. Z kolei prezydent Grobelny wręczając trofeum podkreślał, że architekt musiał się zmierzyć z bardzo trudnym materiałem: zaniedbanymi, zniszczonymi budynkami, które są zabytkami.

  - To nagroda za najlepszą realizację, a nie najpiękniejszą - mówił R. Grobelny. - Chodzi nie tylko o walory estetyczne, ale także o funkcjonalność. Tutaj udało się połączyć oba elementy.

  Laureat dziękował za uszanowanie wysiłku nie tylko jego, ale także zespołu, w którym pracuje.
  - Jestem wyznawcą stwierdzenia, że nie sztuką jest zaprojektować, ale sztuką zrealizować. Cieszę się, że to się udało, bo rzeczywiście zadanie było bardzo trudne. Jestem szczęśliwy, że projekt doceniany jest w kategorii "spotkań z zabytkiem", bo w tym przypadku naprawdę ogromnym wysiłkiem udało się pogodzić wiele rzeczy: wyjątkowy, zabytkowy charakter i nowoczesność. Był to projekt trudny i charakterystyczny.

  City Park to inwestycja zlokalizowana w rejonie ulic Wyspiańskiego, Ułańskiej i Wojskowej. Budynki z XIX wieku po ułańskich koszarach oraz nowoczesna rezydencja zostały wkomponowane w parkowy starodrzew. Powstały niezwykłe klimatyczne lofty, a także niewielki pasaż handlowy.

  To była już jedenasta edycja konkursu o nagrodę prezydenta Poznania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo