Eskulap: Życiowy surfing Myslovitz po hibernacji

  Eskulap: Życiowy surfing Myslovitz po hibernacji

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  To w Eskulapie Artur Rojek pierwszy raz skoczył w publiczność. Czy będzie powtórka, przekonamy się w przyszłą środę.
  Dla najważniejszego polskiego zespołu rockowego powstałego w latach 90. rok 2009 nie zapisał się szczególnymi sukcesami. Jedyna nowinka to... biografia, jaką wspólnie z Myslovitz przygotował Leszek Gnoiński.

  Po rocznej hibernacji w 2008 roku muzycy wrócili do koncertowania, udowadniając, że to właśnie na żywo ich muzyka brzmi najpełniej i najciekawiej. Dotyczy to zwłaszcza starszych utworów - nawet okazjonalni słuchacze dostrzegą, jak przez lata zmieniły się takie utwory jak "Peggy Brown" czy "Długość dźwięku samotności". Remanenty wersji koncertowych szły w parze z fonograficzną archeologią: w lutym ukazała się dwupłytowa reedycja "Miłości w czasach popkultury", której atrakcją był dodatkowy krążek CD z wersjami demo późniejszych hitów z tej płyty.


  Od lipca fani mogą kupować także dwupłytową wersję "Korova Milky Bar" - tu z kolei rarytasami są utwory dostępne dotychczas jedynie na singlach przeznaczonych na rynek zachodni, a więc niedostępne w wydanym wcześniej zestawie singli z lat 1993-2005.

  Największą ciekawość wielbicieli zespołu wzbudzić powinna wydana właśnie książka "Życie to surfing" autorstwa dziennikarza muzycznego Leszka Gnoińskiego. Kulisy kolejnych przemian grupy i wzajemne stosunki jej członków - to tematy, na które zapewne znajdziemy w niej wiele ciekawych informacji. O inne będzie można zapytać samemu: przed koncertem, o godzinie 16 w poznańskim salonie EMPiK Megastore (ul. Ratajczaka 44) odbędzie się spotkanie z Myslovitz, poświęcone właśnie (ale zapewne nie tylko) wspomnianej książce.


  Myslovitz
  Eskulap (ul. Przybyszewskiego 39)
  środa 18.11, godzina 19
  bilety: 40, 45 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo