Poznań: Jak nie kijem go, to planem zagospodarowania

  Poznań: Jak nie kijem go, to planem zagospodarowania

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Prezydent nawołuje do zaciskania pasa i zapowiada rezygnację z wielu ważnych dla miasta inwestycji. Z drugiej strony lekką ręką wydawane są pieniądze na przedsięwzięcia co najmniej wątpliwe.
  Do nich należy plan zagospodarowania, który przygotowuje Miejska Pracownia Urbanistyczna. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, bo plany są Poznaniowi potrzebne, ale czy musimy je przygotowywać dla 188 metrów kwadratowych?

  Taką właśnie powierzchnię ma nieruchomość znajdująca się w centrum miasta na narożniku pl. Wiosny Ludów i ul. Podgórnej. Działka, podobnie jak znajdująca się na niej budka z kurczakami z rożna, jest znana wielu poznaniakom.
  Nie wymagają reklamy, bo od kilku lat co pewien czas są one tematem audycji i artykułów dziennikarskich. W październiku były tematem dyskusji na forum Rady Miasta, ponieważ prezydent postanowił ten teren objąć planem zagospodarowania.

  - To zemsta za doniesienie karne dotyczące Kupca Poznańskiego - Dariusz Bąkowski, właściciel wspomnianej działki nie ma wątpliwości co legło u podstaw tej decyzji. Dlatego zaskarżył uchwałę rady o wywołaniu planu zagospodarowania dla jego nieruchomości do wojewody.

  - Ustawodawca określił, że plany powstają dla większych obszarów - twierdzi Bąkowski. - W tym przypadku zostały naruszone liczne przepisy o planowaniu przestrzennym.

  Bąkowski przypomina, że od 10 lat walczy z prezydentem Ryszardem Grobelnym o budowę na swojej działce kamienicy. Powołuje się przy tym na protokół komisji rewizyjnej Rady Miasta z 2002 r., w którym stwierdzono, że miasto działało na jego szkodę. Zdaniem Bąkowskiego, prezydent osobiście podejmował działania zmierzające do tego, by MPU zajęło się planem dla jego działki.

  - Prezydent wie, że jeżeli uruchamia się procedurę planistyczną, to ja zamiast czas poświęcać inwestycji, będę musiał zająć się planem - uważa Bąkowski. - Celem może być zlikwidowanie działalności, która obecnie prowadzona jest na działce, opóźnienie mojego przedsięwzięcia albo za pomocą planu, w niecny sposób, chce mi się podłożyć świnię.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Grobelny oszust

  nikt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  po co plan zagospodarowania, skoro Bakowski ma juz warunki zabudowy ?!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  co jest ?

  gęś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  to czyja ta ziemia jest Bakowskiego czy Grobelnego?
  A może Bąkowski nie chce dać bezpłatnego kurczaka ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nagonka

  Bolo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  To o co właściwie chodzi Grobelnemu, bo chyba nie o zabudowanie tego terenu. Trwająca od lat nagonka na Bąkowskiego jest żenująca i tylko naiwni wierzą jeszcze w tej sprawie władzom Poznania.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo