Poznań: Jutro zaczynają się Dni Równości i Tolerancji

  Poznań: Jutro zaczynają się Dni Równości i Tolerancji

  Barbara Wicher

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od poniedziałku do niedzieli trwać będą poznańskie Dni Równości i Tolerancji. Tegoroczna impreza skupia się nie tylko na wykluczeniu społecznym grup zagrożonych dyskryminacją, ale także na działalności społecznej i kulturalnej mniejszości seksualnych i osób niepełnosprawnych.

  We wtorek od godz. 20.00 kino Rialto zaprasza na przegląd filmów genderowych. Ciekawie prezentuje się debata pt. "Czy lewica jest sojusznikiem LGBT". W dyskusji o politycznych sprzymierzeńcach mniejszości seksualnych udział wezmą m. in. Edward Pasewicz, poznański pisarz, prof. Maria Szyszkowska i przedstawiciele SLD i SDPL (sobota, godz. 12.00, ul Ratajczaka 44). W czwartek i piątek w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa będą trwały bezpłatne warsztaty języka migowego (godz.
  13.00). Nowościami są dwie imprezy, w czwartek Kubokawiarnia Meskal zamieni się w Żywą Bibliotekę, w której będzie można "wypożyczyć" osobę z jednej z dyskryminowanych grup i z nią porozmawiać. W niedzielę spod CK Zamek (godz. 12.00) wyruszy haoppening Niewidoczni. Wraz z pomocą innych osób niewidomi przejdą ulicami Poznania pokazując przechodniom, jak wielką przeszkodą potrafi być dla nich zwykłe pokonanie choćby zwykłego krawężnika.

  - W naszej inicjatywie chodzi o ty by pokazać wszystkie możliwe grupy osób dyskryminowanych, by wreszcie stworzyć przestrzeń do wspólnej rozmowy - mówi Katarzyna Gajewska, jedna z organizatorek DRiT. - Nie chodzi tylko o homoseksualizm, który wywołuje w Polsce tyle kontrowersji - dodaje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo