Kalisz: Więcej bezrobotnych, mniejsze zasiłki

  Kalisz: Więcej bezrobotnych, mniejsze zasiłki

  Elżbieta Bielewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Rośnie liczba bezrobotnych. Na koniec października w powiecie kaliskim zarejestrowane były 5773 osoby bez pracy, to o 2113 więcej, niż o tej samej porze w roku ubiegłym. W samym Kaliszu liczba bezrobotnych wynosi 3571, gdy rok temu było ich o blisko 1200 mniej.

  - W Kaliszu, w tym roku ośmiu pracodawców zgłosiło zwolnienia grupowe - mówi Dagmara Szerw-Ordziejewska z Powiatowego Urzędu Pracy. - Z tego w ciągu roku dwie firmy wycofały się z takiego zamiaru.

  W samym Pratt & Whitney, pracę straciło już 231 osób, a to samo czeka jeszcze 42 inne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zgłasza się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

  - Średnio w miesiącu wpływało około 700 wniosków o zasiłki celowe i okresowe - informuje Violetta Owczarek, kierowniczka działu pomocy środowiskowej kaliskiego MOPS. - Teraz jest tych wniosków o ponad 200 więcej. Wiele osób składa je po raz pierwszy.

  Niestety wraz z liczbą podopiecznych nie wzrosły środki finansowe na pomoc dla nich. Aby obdzielić jak najwięcej potrzebujących trzeba obniżać kwoty zasiłków.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo