Pod Poznaniem zatrzymali zabójcę ze stolicy

  Pod Poznaniem zatrzymali zabójcę ze stolicy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Policjanci CBŚ zatrzymali w Wielkopolsce poszukiwanego od 1999 roku Andrzeja T. ps. "Tyburek". Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie zabójstw z użyciem broni palnej. Za popełnione czyny grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.
  Dziś w godzinach wczesnopopołudniowych policjanci zatrzymali poszukiwanego na jednej z dróg dojazdowych do Poznania. Gdy mężczyzna zatrzymał pojazd, funkcjonariusze dobiegli do niego i obezwładnili. Cała akcja była przygotowywana niezwykle starannie, ponieważ mężczyzna mógł być uzbrojony. Zatrzymany nie stawiał oporu. Był całkowicie zaskoczony.

  W celu odnalezienia i zatrzymania właśnie tego mężczyzny, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości warszawski zarząd Centralnego Biura Śledczego KGP utworzył specjalną grupę poszukiwawczą. Przez rok badali każdy trop, analizowali każdą informację, mogącą naprowadzić ich na ślad poszukiwanego. Cierpliwość żmudna praca opłaciły się.


  Andrzej T. od dziesięciu lat był poszukiwany m.in. w związku z zabójstwem pięciu mężczyzn w restauracji Gama na warszawskiej Woli. Podejrzewa się, że śmierć tych osób miała związek z porachunkami wewnątrz przestępczego półświatka. "Tyburek" jest także podejrzany o zabójstwo policjanta interweniującego po strzelaninie w jednym z mazurskich lokali. 17 sierpnia 2002 r. w Mikołajkach oddał kilkanaście strzałów do domniemanego członka konkurencyjnej grupy przestępczej. Strzelającego usiłował zatrzymać policjant. Zginął od rany postrzałowej.

  Ukrywający się "Tyburek" starał się zmienić swój wygląd zewnętrzny. Zmienił fryzurę, usunął tatuaże. Posługiwał się fałszywymi dokumentami. Policjanci podejrzewają, że większość czasu "Tyburek" spędzał w Niemczech.

  Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do Warszawy, gdzie zostanie przesłuchany. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo