Ostrów: Zbudują parking na dawnych grobach

  Ostrów: Zbudują parking na dawnych grobach

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od dłuższego czasu miasto spiera się z największą ostrowską parafią o to, kto ma zapłacić za budowę parkingu przy kościele.
  Tymczasem żadna ze stron nie wspomina o tym, że na tym terenie są groby dawnych mieszkańców, których chowano przy świątyni. Czy powinno się więc tam budować parking? A jeśli już tak, to czy nie powinno się w jakiś sposób upamiętnić tego miejsca spoczynku?

  - Przecież to jest historia Ostrowa. Tu leżą dawni mieszkańcy naszego miasta. Kiedyś obok obecnej Konkatedry stał drewniany kościół, a wokół niego był cmentarz. Nawet jeszcze podczas budowy pomnika kardynała Ledóchowskiego w latach 80-tych wykopywano tam ludzkie szczątki. Tymczasem teraz nie dość, że jeżdżą tam samochody to jeszcze ludzie wyprowadzają psy. Nawet procesje muszą lawirować między autami. Często bywam w Krakowie i obserwuję, że wokół kościołów są tereny zielone - mówi mieszkaniec Ostrowa Ryszard Bartoszek, który zwrócił uwagę na ten problem w liście do naszej redakcji.


  Więcej w poniedziałkowym wydaniu Polska Głos Wielkopolski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo