Poznań: Dwóch chętnych na budynek telewizji

  Poznań: Dwóch chętnych na budynek telewizji

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zadłużona Telewizja Polska myśli o zaciągnięciu kredytu w wysokości 100 milionów złotych. Chce też pilnie sprzedać swoje ośrodki wypoczynkowe i kilka nieruchomości w całym kraju.
  Jedną z nich jest była siedziba TVP w Poznaniu, u zbiegu alei Niepodległości i Solnej. Kłopot polega na tym, że teraz TVP chce szybko zbyć to, co nie udało się przez sześć lat. W 2003 roku otwarto bowiem nową siedzibę, przy ulicy Serafitek. Od tej pory budynek w centrum miasta stoi pusty.

  - Jego kupnem są zainteresowane dwa podmioty. Trwają rokowania. Jeden z nich złożył już ofertę zakupu, ale musi czekać na ogłoszenie kolejnego przetargu - tłumaczy Daniel Jabłoński, p.o. rzecznika TVP w Warszawie.

  Kto i za ile chce kupić byłą siedzibę poznańskiego oddziału Telewizji Polskiej?
  - Tego typu informacje są objęte klauzulą "tajemnica przedsiębiorstwa" - odpowiada Jabłoński.
  Wiadomo jednak, że pięć lat temu kupnem gmachu zainteresowany był Urząd Marszałkowski. Wtedy rzeczoznawcy wycenili budynek, jego wyposażenie i grunt na 13,6 miliona złotych. TVP kilka razy ogłaszała przetarg, ale żaden nie przyniósł rozstrzygnięcia. Nie pomagało nawet obniżenie ceny o 10 procent, ani podejmowane rokowania. To właśnie po nich samorząd zrezygnował z zakupu.

  - Uznaliśmy, że koszty remontu i adaptacji pomieszczeń będą zbyt wysokie - tłumaczył Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

  Dziś wiadomo, że grunt i budynek wart jest więcej, ale siedziba musi być wyremontowana. Trzeba wymienić okna i odnowić dach. Kolejny przetarg ma być ogłoszony jeszcze w tym roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo