Konin: Sprzedadzą same kopalnie? Decyzja do końca listopada

  Konin: Sprzedadzą same kopalnie? Decyzja do końca listopada

  RAD

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kopalnie "Konin" i "Adamów" mogą zostać sprzedane bez konsolidacji z ZE PAK. Taką deklaracje złożył w trakcie sejmowego wystąpienia Jan Bury, wiceminister Skarbu Państwa.
  Wcześniej resort skarbu zakładał sprzedaż inwestorowi branżowemu udziałów w obu kopalniach oraz 50 procent akcji ZE PAK. Jednak miało to nastąpić w porozumieniu z drugim udziałowcem PAK-u. W tej sprawie cały czas trwają negocjacje, jednak nie doszło do porozumienia z zarządcą sądowym Elektrimu.

  Minister Jan Bury zapowiedział, że w przypadku braku porozumienia, sprzedane zostaną akcje samych kopalń. Decyzja w tej sprawie ma zapaść do końca tego miesiąca. Taki scenariusz przedstawiał już wcześniej poseł Tomasz Nowak. Zaznaczył jednak, że najlepszym rozwiązaniem byłoby przekazanie jednemu inwestorowi akcji zarówno kopalń jak i elektrowni.

  Tymczasem w niedzielę mieszkańcy gminy Gubin będą w referendum decydować czy chcą na swoim terenie kopalnię odkrywkową i elektrownię. Budować chce spółka PGE "Gubin", której udziałowcem jest KWB "Konin". Referendum nie jest jednak wiążące przy udzielaniu koncesji.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo