Państwo wyceni Targi Poznańskie

  Państwo wyceni Targi Poznańskie

  Monika Kaczyńska

  Rząd zdecydował, że wyceni wartość swoich udziałów w Międzynarodowych Targach Poznańskich. Skarb Państwa ma w spółce MTP 60 proc. udziałów. Pozostałe 40 proc. należy do miasta Poznań. Jednak, jak twierdzi prezes Targów, Andrzej Bryt od planów wyceny do ewentualnej prywatyzacji spółki droga jest bardzo daleka.
  - W ogóle nie musi do niej dojść - mówi prezes MTP - Wszystko zależy od tego kto przejmie udziały Skarbu Państwa. Na razie wiemy tylko, że rząd chce wiedzieć ile jego część jest warta, a to nie jest zaskakujące. Już na początku roku rząd ogłosił, że chce się pozbyć swoich udziałów w spółkach. Wycena jest pierwszym krokiem w tym kierunku.

  Nie wiadomo jeszcze kto dokona wyceny spółki MTP. Najprawdopodobniej wkrótce minister skarbu ogłosi przetarg, w czasie którego zostanie wyłoniona firma do przeprowadzenia tej operacji. Dopiero później będzie można zacząć ewentualne planowanie sposobu pozbywania się przez państwo udziałów.

  - Pierwszym partnerem do rozmów w tej sprawie jest współudziałowiec Skarbu Państwa czyli miasto - podkreśla Andrzej Bryt - Na pewno zostanie też wzięta pod uwagę opinia zarządu MTP w tej sprawie. Na razie jednak to wszystko przedwczesne dywagacje.

  Jako potencjalni zainteresowani udziałami państwa w MTP są wymieniane między innymi fundusze inwestycyjne. Jednak zdaniem Bryta to tylko jedna, i to wcale nie najbardziej prawdopodobna możliwość.

  Wiele będzie zależało od postawy miasta w tej kwestii. Teoretycznie mogłoby ono udziały Skarbu Państwa odkupić. Na taki wydatek jednak Poznania nie stać. - Nie mamy w budżecie takich pieniędzy- twierdzi wiceprezydent miasta Tomasz Kayser - Moglibyśmy przejąć udziały Skarbu państwa nieodpłatnie i będziemy się starali przekonać ministerstwo do takiego rozwiązania.
  Wtedy MTP stałyby się spółką komunalną.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pracownicy

  oszukany (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  co ciekawe w prywatyzacji opartej o ustawę o prywatyzacji i komercjalizacji nie ma mowy o nieodpłatnych akcjach dla pracowników - tylko podział dla swoich - jakie to polskie i poznańskie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żerniki

  Żerniki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Panie Prezesie,

  Co z Żernikami.

  Targi straciły kilkanaście milionów złotych.

  Pana zastępca milczy.

  Jako Poznaniak domagam się wyjaśnień

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo