Śledztwo: Zagadka ludzkich kości nie została wyjaśniona

  Śledztwo: Zagadka ludzkich kości nie została wyjaśniona

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Śledczym nie udało się ustalić skąd pochodziły ludzkie kości, które wiosną znaleziono przy skrzyżowaniu ulic Naramowickiej z Serbską oraz przy Lechickiej. O makabrycznym odkryciu powiadomił nas Mariusz Heigelmann. Na początku kwietnia poznaniak, wracając wieczorem do domu, zauważył niedługi przedmiot oparty o sygnalizację świetlną. Poszedł dalej, ale po chwili zawrócił.

  - Dotarło bowiem do mnie, że to jest ludzka kość, a takich rzeczy nie znajduje się przecież codziennie - opowiadał w rozmowie z "Polską Głosem Wielkopolskim".
  Mężczyzna zabrał kość, ukrył ją w pobliżu, by nikt jej nie kopnął czy nie wyrzucił. Następnego dnia opowiedział o wszystkim policji.

  Funkcjonariusze - o czym informowaliśmy - zabezpieczyli kość (antropolog stwierdziła, że to kość ramienna osoby dorosłej), przeszukali okolicę, sądząc, że szczątki mogą pochodzić z pobliskiej budowy.
  Ta hipoteza jednak nie została potwierdzona. Prawdopodobnie nigdy już nie dowiemy się skąd wydobyto kość, kim była i jak zmarła osoba, do której należała oraz w jaki sposób kość znalazła się na skrzyżowaniu dwóch ruchliwych ulic.

  Nie był to jednak jedyny podobny przypadek w okolicy. Również w kwietniu (jednak pod koniec miesiąca) inny mężczyzna w godzinach popołudniowych znalazł ludzką kość przy skrzynce przy ulicy Lechickiej. I tym razem nie udało się rozwiązać zagadki.

  - Ponieważ nic nie wskazywało na to, że doszło do przestępstwa, oba postępowania zostały umorzone - tłumaczy Zbigniew Paszkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo