Krzesiny: Delegacja Komponentu Lotniczego SZ Belgii w 31...

  Krzesiny: Delegacja Komponentu Lotniczego SZ Belgii w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Wielkopolski

  W dniach 3 listopada - 4 listopada br. na terenie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu odbyła się wizyta robocza delegacji Dowódcy Komponentu Lotniczego SZ Belgii.


  Na zaproszenie Dowódcy Sił Powietrznych gen. broni pil. Andrzej BŁASIKA w spotkaniu uczestniczył Maj Gen Claude Van de VOORDE - Dowódca Komponentu Lotniczego SZ Belgii wraz z delegacją; przedstawiciele Dowództwa Sił Powietrznych, Dowództwa 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz inspektorzy TACEVAL.

  Przedmiotem wizyty było przygotowanie sił i środków do oszacowania STARTASSESS.


  Program wizyty obejmował: briefing informacyjny na temat przeznaczenia, zadań i struktury 31 BLotT. oraz zadeklarowanego Kontyngentu Lotniczego i realizacji programu TACEVAL w Siłach Powietrznych. Uczestników zapoznano z wybranymi elementami infrastruktury lotniska i wyposażeniem krzesińskiej bazy.

  Ponadto delegacje Komponentu Lotniczego SZ Belgii i Sił Powietrznych RP w ramach przygotowania do oszacowania STARTASSESS pracowały w zespołach roboczych ukierunkowanych na poszczególne obszary: logistyczny, operacyjny i ochrony wojsk.

  Wizyta zakończyła się podsumowaniem pracy w zespołach autorskich i kurtuazyjną wymianą upominków.

  STARTASSESS - jest przedsięwzięciem realizowanym w ramach Programu Oceny Taktycznej NATO (TACEVAL Programme). Oszacowanie STARTASSESS to jednorazowe narzędzie, mające pomóc państwu przystępującemu do programu TACEVAL w zdobyciu niezbędnych doświadczeń i umiejętności oraz w jak najlepszym dostosowaniu sił i środków wydzielanych do struktur i operacji międzynarodowych. Sama nazwa - START ASSESSMENT to wstępne oszacowanie potencjału i możliwości. W praktyce stosuje się je, jak wspomniano, w przypadku państw przystępujących do programu TACEVAL (tzw. entry-nations) oraz w przypadku państw członkowskich dokonujących wprowadzenia nowego systemu uzbrojenia do wojsk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo