Wykonawca stadionu Lecha nie zdąży do czerwca

  Wykonawca stadionu Lecha nie zdąży do czerwca

  Bogna Kisiel, Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Budowa stadionu ma w tej chwili kilka tygodni opóźnienia
  1/9
  przejdź do galerii

  Budowa stadionu ma w tej chwili kilka tygodni opóźnienia ©A. Szozda

  - Z pewnych źródeł wiem, że wykonawca przygotowuje pismo dotyczące przesunięcia terminu oddania stadionu - twierdzi Ryszard Śliwa, przewodniczący komisji kultury fizycznej i turystyki w Radzie Miasta. - Miałby to być koniec września, jednak aby obiekt dopuścić do użytkowania, trzeba przeprowadzić odbiory techniczne. To oznacza, że stadion gotowy będzie w połowie listopada - mówi.

  Terminy są niepewne, bo oprócz kłopotów z montażem kratownicy, wciąż nie ma projektu instalacji niskoprądowej, która jest podstawą dla m.in. monitoringu. A biorąc pod uwagę to, że chodzi o kilkanaście kilometrów kabli, można założyć, że ich montaż potrwa przynajmniej kilka miesięcy.

  - Projektu nie ma, bo w trakcie budowy zmieniły się przepisy o imprezach masowych - mówi Wojciech Ryżyński, projektant stadionu. - W najbliższym czasie zostanie on jednak przekazany - zapewnia.

  Taka argumentacja nie przekonuje radnych. Ich zdaniem, nierozpoczęte dotąd prace, wpłyną na ostateczny termin oddania stadionu. - Położenie kabli zajmie 6-8 miesięcy, więc może potrwać nawet do lipca - mówi Dominik Herberholz, radny z LiD.

  Wykonawca przygotowuje pismo dotyczące zmiany terminu oddania stadionu

  Obawy radnych budzą także kwestie bezpieczeństwa. Już na etapie projektu technicznego i budowlanego popełniono błąd, przewidując niskie bramki wejściowe. Tymczasem polskie normy i UEFA przewidują wysokie kołowrotki. Na klatkach schodowych zmieniono więc kołowrotki na wysokie, ale wymusiło to rezygnację z budowy ogrodzenia i umieszczania bramek w fasadzie stadionu. - Jak to się ma do elementarnych zasad bezpieczeństwa? - pyta Herbenholz.

  Wykonawca przyznaje, że są kłopoty, jednak jego zdaniem jest za wcześnie, by mówić o niedotrzymaniu terminu. - W tej chwili nie wypowiadamy się na temat terminów - mówi Andrzej Michalski, kierownik budowy stadionu. - Brakuje części dokumentacji i wciąż nie mamy projektu instalacji niskoprądowej. Gdy wszystko skompletujemy, będziemy mogli rozmawiać o konkretach.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo