Kłopot z Naturą

  Kłopot z Naturą

  Monika Kaczyńska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Polska ma kłopot z Naturą 2000 od chwili wejścia do UE, a nawet wcześniej. Głównie dlatego, że przywykliśmy ochronę przyrody traktować trochę jak kwiatek do kożucha.
  I nie bardzo możemy pojąć, że tzw. stara Unia o jakieś ptaszki, trawki czy żuki walczy, jakby szło o życie. Bo idzie. Kraje zamożniejsze od nas boleśnie przekonały się, że zniszczyć przyrodę jest niesłychanie łatwo. Odbudowanie zniszczeń wymaga ogromnych nakładów i nie gwarantuje powodzenia.

  Nam z powodu zapóźnienia cywilizacyjnego się udało. Mamy jeszcze lasy pełne zwierzyny, mamy jeziora, bagna i miejsca, o których zamożniejsza część Europy może już tylko pomarzyć. U nas były od zawsze i nie wierzymy, że mogą zniknąć nawet, gdy dzieje się to na naszych oczach.

  A my swoje wiemy. Unia jest dobra, gdy daje pieniądze. Kiedy czegoś oczekuje - uważamy, że ma fanaberie. Zwłaszcza gdy chce bronić lasów czy jezior. Gdzie ludzie - pytamy niepomni, że zaraz po żukach zginiemy sami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo