Cegielski nie upadnie: zarząd podpisał ugodę

  Cegielski nie upadnie: zarząd podpisał ugodę

  MON

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zarząd HCP podpisał ugodę z firmą Dachbud, która złożyła wniosek o upadłość zakładów. Powodem takiego posunięcia były długi Cegielskiego w tej firmie - około 1,5 miliona złotych.
  W myśl podpisanej ugody Cegielski będzie spłacał długi poznańskiej firmie na raty. Ta w zamian za to wycofa wniosek o upadłość "Ceglorza". Kiedy to nastąpi? Bardzo możliwe więc, że jeszcze w tym tygodniu. Cegielski będzie spłacał swoją należność wobec Dachbudu od listopada do kwietnia przyszłego roku.

  Dachbudowi takie rozwiązanie zapewni przypływ gotówki pozwalający na dalsze funkcjonowanie firmy, która znalazła się w opałach z powodu fatalnej sytuacji HCP.

  Dachbud nie jest jedynym wierzycielem Cegielskiego. Obecnie zadłużenie firmy przekraczają 40 milionów złotych. To o blisko dwukrotnie więcej niż zobowiązania, które Cegielski jest w stanie normalnie obsługiwać.

  W kontekście niewielkiej liczby zamówień na przyszły rok , a tym samy braku widoków na znaczniejsze wpływy to sytuacja groźna. Zarząd liczy jednak, że przekazanie Fabryki Pojazdów Szynowych Agencji Rozwoju Przemysłu w zamian za 25 milionów złotych pozwoli na konieczną restrukturyzację.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ugoda

  Miro (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

  Cegielskiego rozłożyły nieroby związkowe, które tylko chciały podwyżek.(kaczuszki)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NIKT CEGLORZOWI NIE POMOŻE

  m (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  JAK LICZYSZ NA KOGOŚ - TO NAJLEPIEJ NA SIEBIE. Tuski,Mira itp cwaniaki palcem nie ruszą!A czcze gadanie nic nie kosztuje.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dziennik,nie rób ludziom w głowie sieczki

  kąDonek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

  Dzisiaj ceglorz się ułożył ,ale ma jeszcze 40 baniek długu,wpływów prawie wogóle.Z czego spłaci długi,nie mydlcie Polakom w głowach Tusk to dupek,nic dla Polski nie załatwi.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo