A gdzie rozsądek?

  A gdzie rozsądek?

  Andrzej Kurzyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W Grabowie nad Prosną od ponad 20 lat czekają na wybudowanie obwodnicy miasteczka. Kiedy inwestycja miała się już ku końcowi, do akcji wkroczył konserwator zabytków, uznając za bezcenny dla naszej kultury dawny dworcowy szalet znajdujący się na trasie przyszłej obwodnicy.
  Drogowcy ze zdumienia zaczęli pukać się w czoło. Patrząc na ten jakże unikatowy obiekt, można odnieść wrażenie, że jaki kraj, takie zabytki. Konserwator co prawda szybko zmienił decyzję, ale jego wcześniejszą inicjatywę podchwycili miłośnicy kolei, którzy zamierzają reaktywować dawną linię kolejową przebiegającą przez Grabów, aby wozić turystów drezynami.

  Pomysł ciekawy i godny poparcia, ale we wszystkim potrzebny jest zdrowy rozsądek. Od dawna samochody przejeżdżają przez tory kolejowe i okazuje się, że można to jakoś pogodzić.

  Pojawienie się nawet ronda nie powinno niczego zmienić. Najwyżej co jakiś czas śmignie po nim wagon z roześmianą grupką amatorów przejażdżek po szynach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo