Radni PiS chcą rozliczyć wiceprezydenta Kalisza Jacka...

  Radni PiS chcą rozliczyć wiceprezydenta Kalisza Jacka Konopkę

  Daria Kubiak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Narasta determinacja opozycyjnego klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Kalisza do rozliczenia z dotychczasowej działalności wiceprezydenta miasta Jacka Konopki, odpowiedzialnego w kaliskim samorządzie za politykę mieszkaniową.
  Radnym nie podobają się dotychczasowe dokonania wiceprezydenta Kalisza, który obejmował przed trzema laty urząd jako świetny specjalista do spraw mieszkalnictwa, mający usprawnić zarządzanie budynkami będącymi w zasobie mieszkaniowym miasta.

  Już w czerwcu klub PiS zwrócił się do prezydenta Kalisza, aby ten zobowiązał swego zastępcę do złożenia pisemnego raportu z dotychczasowej działalności. Zdaniem radnych opozycji wiceprezydent nie poradził sobie z problemem zadłużenia mieszkańców budynków komunalnych, spowodowanego niepłaceniem czynszu.
  Dług lokatorów mieszkań komunalnych wynosi ponad 20 milionów złotych. Z inicjatywy Jacka Konopki miasto ogłosiło program tak zwanej małej abolicji czynszowej. Jego celem było ściągnięcie jak największej części zaległości w zamian za zaoferowane dłużnikom ulgi.

  Radni skrytykowali to przedsięwzięcie, gdyż do realizacji programu abolicyjnego przystąpiło zbyt mało lokatorów. W efekcie miasto odzyska zaledwie około miliona zł. Ponadto radni zarzucili prezydentowi Konopce brak pomysłu na przekształcenie niewydolnego zakładu budżetowego, jakim jest Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. Nie dostrzegli także postępu w pozyskiwaniu mieszkań, zwłaszcza niezwykle potrzebnych Kaliszowi lokali socjalnych.
  Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Kalisza okazało się, że raport prezydenta do rąk radnych nie dotarł.

  - Czy to lekceważenie tylko mojego klubu, czy też całej Rady Miejskiej - dopytywał radny Filip Żelazny. - Ustawa o samorządzie gminnym nie daje nam możliwości złożenia wniosku o odwołanie wiceprezydenta. Gdyby tylko była taka możliwość, taki wniosek zostałby złożony.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo