Seniorzy mogą zamieszkać w TBS

  Seniorzy mogą zamieszkać w TBS

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Anna i Romuald Sieliccy w bloku tbs przy ulicy Grabowej mieszkają od wiosny. Wcześniej, przez ponad 20 lat, razem z córkami mieszkali przy ulicy Lodowej, w budynku o nieuregulowanym stanie prawnym. Pan Romuald, dopóki był zdrowy, sam robił meble i zabudowy.
  - Mieszkanie mieliśmy naprawdę piękne - wspomina pani Anna. - Ale niemal z miesiąca na miesiąc rosły rachunki. Sam czynsz wynosił prawie osiemset złotych. Do tego gaz, prąd i woda. Razem wychodziło ponad tysiąc złotych. W lutym na życie zostało nam pięćset złotych. Właśnie wtedy państwo Sieliccy zdecydowali się zamieszkać w tbs-ie.

  - Mamy tu mniejsze mieszkanie, ale dla nas dwojga w zupełności wystarczające. Jest duży balkon, z którego cieszą się wnuczki - zachwala pani Anna.

  - Musieliśmy wpłacić kaucję w wysokości pięciu tysięcy złotych, teraz płacimy czynsz 10,50 złotego za metr, ale w ogólnym rozrachunku i tak jesteśmy około czterysta złotych miesięcznie "do przodu" - uzupełnia pan Romuald, który ma problemy z poruszaniem, więc szczególnie jest zadowolony z tego, że mieszkanie przystosowane jest dla osoby niepełnosprawnej. Są szerokie drzwi, duża łazienka, no i winda na III piętro. Z dumą prezentuje też nowości techniczne, jakie zastosowano przy budowie bloków, chwali baterie słoneczne, sterowany pilotem system ogrzewania.

  - Największą naszą i innych lokatorów tbs-ów bolączką są stawki czynszu. Dla osób starszych, utrzymujących się z rent i emerytur, są one dość wysokie. Napisaliśmy pismo do Rady Miasta Poznania oraz eurodeputowanego Filipa Kaczmarka z prośbą o przynajmniej niepodnoszenie dotychczasowej staw-ki - mówi R. Sielicki.

  - Doskonale rozumiem problem tych ludzi. Będziemy robić wszystko, by ta stawka nie rosła, by w jakiś sposób seniorom pomóc - tłumaczył niedawno Arkadiusz Stasica, wiceprezes PTBS. Od dzisiaj seniorzy (kobiety powyżej 60. roku życia i mężczyźni powyżej 65. lat) mogą składać wnioski o mieszkania w zasobach tbs przy ul. Łużyckiej 14.

  - Będzie tam ogółem 68 mieszkań, w tym 40 jednopokojowych, gdyż większość seniorów to ludzie samotni - mówi Aleksandra Konieczna, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Na wnioski urząd czeka do 16 grudnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  taa... baterie słoneczne ;)

  ~ćźikó (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 28 / 20

  hehe

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo