40 tysięcy kilometrów przez afrykańskie bezdroża

  40 tysięcy kilometrów przez afrykańskie bezdroża

  Maciej Łosiak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Grupa śmiałków, miłośników sportów ekstremalnych chce skopiować wyczyn Kazimierza Nowaka i pokonać 40 tysięcy kilometrów przez afrykańskie bezdroża. Wyprawa wyruszy z Dworca Głównego PKP w Poznaniu w środę, dokładnie w 78. rocznicę wyjazdu poznańskiego podróżnika.
  - Nasza przygoda rozpocznie się nietypowo. W dzień wyjazdu zbieramy się rano w Boruszynie pod Poznaniem. W tej miejscowości Nowak mieszkał z rodziną - mówi Piotr Sudoł, jeden z uczestników ekspedycji. - To będzie pierwsza okazja do tego, by spotkali się wszyscy członkowie wyprawy, a będzie ich aż 40 z całej Polski. Wraz z grupą cyklistów z Sekcji Rowerzystów Miejskich przejedziemy 58 km.

  Na dworcu uczestników będą żegnali między innymi uczniowie Gimnazjum nr 5 im. K. Nowaka, które jest częścią Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1. A wśród osób, które przemierzą Czarny Ląd, jest też nauczycielka z tej szkoły - Dagmara Ciarka.

  - Chcemy mocno zaznaczyć nasz udział w tym przedsięwzięciu - mówi Danuta Mikołajczak, dyrektor ZSO nr 1. - Dlatego nie tylko pożegnamy ekipę podróżników, ale ich wyjazd będziemy relacjonować on-line na szkolnej stronie internetowej.

  Ze względów bezpieczeństwa i logistycznych afrykańska trasa wyprawy podzielona została na etapy. Poszczególne odcinki będą pokonywać kilkuosobowe grupy. Jako pierwsi wystartują: Dominik Szmajda, Zbigniew Sas i Piotr Sudoł.

  - Sztafeta, w której wezmą udział ludzie różnych profesji, to będzie hołd złożony niezwykłemu człowiekowi, jakim był Kazimierz Nowak - dodaje Sudoł.
  Ekspedycja na Czarny Ląd trwać będzie dwa lata i poprowadzi przez 17 państw. Każdy miesięczny etap to około 1,5 tysiąca kilometrów do pokonania.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo