Konin: Prezydent Pałasz myśli o wprowadzeniu ograniczenia...

  Konin: Prezydent Pałasz myśli o wprowadzeniu ograniczenia dla "elek"

  Ola Braciszewska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prezydent Konina myśli o wprowadzeniu w mieście ograniczeń dla elek. Dyrektor WORD twierdzi, że zakaz pogorszy sprawę
  Centrum Konina może być wolne od samochodów nauki jazdy. Kazimierz Pałasz, prezydent miasta twierdzi, że jeśli będą prawne możliwości wprowadzenia zakazu jazdy dla "elek" jest skłonny wykorzystać je w Koninie. - Po konsultacji wprowadzilibyśmy zakaz w ścisłym centrum miasta i okolicach dworca - mówił prezydent Kazimierz Pałasz.

  Na te słowa ostro zareagował Piotr Korytkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie. Jego zdaniem wyłączenie "elek" z centrum miasta jest niemożliwe.

  - Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Mam wrażenie, że prezydent nie przemyślał tej decyzji - mówi Korytkowski. - Zadajmy sobie pytanie, gdzie myśmy się uczyli jeździć? Odpowiedź jest prosta. Właśnie tu, w centrum Konina. Zamknięcie go dla ruchu "elek" spowoduje skumulowanie ruchu w innych częściach miasta - dodaje Korytkowski.

  Zdaniem dyrektora WORD jedynym wyjściem rozładowania korków spowodowanych przez "elki jest apel do właścicieli szkół nauki jazdy. - Podstawowe elementy jazdy powinno się ćwiczyć na placach manewrowych, a nie na zatłoczonych ulicach. Kandydaci na kierowców są wtedy podwójnie stremowani, a doświadczeni kierowcy denerwują się, bo ruch przestaje być płynny - mówi Korytkowski.
  Większość instruktorów nauki jazdy podobnie jak dyrektor WORD do pomysłu wprowadzenia zakazu jazdy "elek" w centrum Konina podchodzą sceptycznie. - Gdzie ci ludzie mają się uczyć jak nie w ruchu miejskim? Potem wyjadą na ulicę i nie będą wiedzieli jak się zachować - mówi instruktor Adrian Gawłowicz.

  Zdania konińskich kierowców na temat wprowadzenia zakazu jazdy w centrum miasta dla "elek" są podzielone. Jedni uważają, że to nie rozwiąże problemu, a inni pomysłem są zachwyceni. - Byłoby dobrze, gdyby "elki" nie mogły wjeżdżać w okolice dworca kolejowego i na Aleje 1 Maja. Dzięki temu nie byłoby korków i jeździłoby się o wiele swobodniej - mówi Szymon Kowalski z Konina.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Głupotę należy leczyć!!!

  Obywatel z Konina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  A może tak Prezydent Pałasz zajmie się tragicznym stanem nawierzchni ulicy Dmowskiego, to główna ulica po wyjeździe z bazy dla autobusów MZK. Jej stan to tragedia.. Łata na łacie a na tej łacie...rozwiń całość

  A może tak Prezydent Pałasz zajmie się tragicznym stanem nawierzchni ulicy Dmowskiego, to główna ulica po wyjeździe z bazy dla autobusów MZK. Jej stan to tragedia.. Łata na łacie a na tej łacie jeszcze jedna łata. Dziury, zapadnięte studzienki. Chodnik to druga tragedia. W latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku chodniki wybudowali budowniczowie wałów przeciwpowodziowych. Przez wiele lat były we wspaniałym stanie, dopóki nie dobrała się do nich telekomunikacja, wodociągi, energetyka, ciepłownictwo. Nikt nie dbał o to aby przywrócić stan po inwestycjach. I w Koninie jest tak do dzisiaj. Na ulicy Zagórowskiej zapadają się studzienki i studnie, zapada się poprzecznie nawierzchnia, gdyż podbudowa pod przykanaliki nie została odpowiednio zagęszczona. I to tylko namiastka zła, które wyrządził prezydent Koninowi podczas swoich kadencji. A ponieważ jego doradcom intelekt się wyczerpał, to podejmują głupie inicjatywa. Jestem osobą niepaląca, ale podejmowanie inicjatywy na RM w sprawie palenia papierosów w mieście uważam za przedwczesne rozpoczęcie kampanii wyborczej w której zostaną "wycięci w pień" wszyscy Radni (bezradni) RM Konina.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo