Bezpieczeństwo: Na drogach Wielkopolski trwa akcja "Znicz...

  Bezpieczeństwo: Na drogach Wielkopolski trwa akcja "Znicz 2009"

  KWP w Poznaniu

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Akcja "Znicz 2009" cały czas trwa. Policjanci wszystkich służb czuwają i służą pomocą na drogach i przy cmentarzach całej Wielkopolski. Mimo, że staramy się zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, apelujemy o zachowanie dalszej ostrożności i rozwagi.


  Działania Znicz 2009, prowadzone na terenie całego kraju, nadal trwają. Od piątkowego popołudnia tysiące policjantów ruchu drogowego, prewencji i służb kryminalnych, czuwają nad bezpieczeństwem osób podróżujących i odwiedzających mogiły swych najbliższych. Usprawnianie ruchu, kierowanie nim na zatłoczonych skrzyżowaniach, kontrolowanie prędkości i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców to tylko jedne z wielu zadań wykonywanych przez policjantów.


  Od godziny 14.00 w piątek do godziny 24.00 w sobotę, na wielkopolskich drogach doszło do 8 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły dwie osoby, a kilka kolejnych zostało rannych. Do pierwszej tragedii doszło na terenie powiatu ostrowskiego, gdzie pod kołami samochodu zginął pieszy. Kolejna tragedia zdarzyła się wczoraj około godziny 12.00 w powiecie kolskim. Kierująca samochodem marki volkswagen golf, podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej, zderzyła się z ciężarowym iveco. W wyniku zderzenia 31-letnia kobieta poniosła śmierć. Jej mąż i dwie córki w wieku 8 i 12 lat, przewiezieni zostali do miejscowego szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  W991971znicz.jpg trakcie kontroli drogowych, policjanci zatrzymali około 60 nietrzeźwych kierowców. To kolejne wielkie zagrożenie, jakie występuje na polskich drogach, ze strony osób jeżdżących na tzw. podwójnym gazie. Mimo, że konsekwencje takiego zachowania są surowe, nadal zbyt wielu kierowców decyduje się na ten przestępczy proceder, zagrażając życiu swych najbliższych i innych uczestników.

  Mimo, że na drogach policjanci czuwają nad Państwa bezpieczeństwem, apelujemy o szczególną ostrożność. Apel dotyczy zarówno kierowców, jak i również pieszych i rowerzystów. Nie spieszmy się, bądźmy uważni i rozsądni, pamiętajmy że nasza chwila nieuwagi może przerodzić się w życiową tragedię.

  Kolejną informację o wypadkach na wielkopolskich drogach, przekażemy Państwu jeszcze dzisiaj, pod koniec dnia. Szerokiej drogi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo