Nowy Tomyśl: Wyjątkowa wystawa dedykowana niepełnosprawnym

  Nowy Tomyśl: Wyjątkowa wystawa dedykowana niepełnosprawnym

  Marzena Matusiak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wystawę pt. "My też tworzymy historię tego miasta" można oglądać w holu budynku Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu.
  Ekspozycja dedykowana jest osobom niepełnosprawnym w Nowym Tomyślu. Tworzy ją siedemnaście jednokolorowych fotografii, które są kunsztowną próbą uchwycenia trudności, z jakimi borykają się niepełnosprawni. Prezentują przede wszystkim ich codzienne problemy związane z przemieszczaniem się.

  Wystawa stara się ukazać pełnosprawność osób niepełnosprawnych w naszej społeczności. Przypatrując się zdjęciom, nasuwa się wrażenie, że niepełnosprawni, skazani na nieustanną troskę innych ludzi, pomagają nam pełnosprawnym bardziej, niż by mogło się wydawać. Wspierając osoby dotknięte kalectwem, sami stajemy się lepsi. Autorką zdjęć jest Karolina Nowak, pedagog pracujący w ŚDS w Nowym Tomyślu. Fotografie zostały zrobione w miesiącach od lipca do września 2009 r., podczas zajęć z zakresu rehabilitacji społecznej domowników ŚDS w Nowym Tomyślu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo