Kalisz: Zgłosił fikcyjną kradzież auta by wyłudzić...

  Kalisz: Zgłosił fikcyjną kradzież auta by wyłudzić odszkodowanie

  KWP w Poznaniu

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kryminalni ustalili, że 36-letni kaliszanin zgłosił fikcyjną kradzież samochodu, za co został zatrzymany. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się i wyjaśnił, że chodziło mu o uzyskanie odszkodowania za auto, którego wartość dochodziła do 80 tysięcy złotych.


  3 kwietnia tego roku do KMP w Kaliszu zatelefonował mężczyzna, który powiedział, że ukradziono samochód marki Mercedes 500S, którego jest użytkownikiem, a właścicielem jest jego siostra. Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału Kryminalnego, którzy przesłuchiwali świadków, ustalali czy ktoś widział moment kradzieży, co pomogłoby w ustaleniu wizerunku sprawcy i innych okoliczności zdarzenia. Jednak wszystkie wstępne ustalenia zakończyły się niepowodzeniem.

  Pomimo upływu czasu, od chwili rzekomej kradzieży, sprawa ta nie dawała funkcjonariuszom spokoju Śledczy rozważali różne warianty tegoż przestępstwa. Pod rozwagę wzięli również fakt, że kradzież w ogóle mogła nie mieć miejsca. Policjanci ponownie przeanalizowali wszystkie zebrane w sprawie materiały oraz informacje, jakie uzyskali i doszli do wniosku, że to sam zgłaszający pozbył się samochodu. Jednak aby to udowodnić trzeba było znaleźć mercedesa. Z tego zadania funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego wywiązali się wzorowo. Po kilku dniach wiedzieli już, że auto znajduje się na jednej z posesji w gminie Koźminek.

  Kryminalni po wejściu do jednego z budynków zobaczyli pocięta karoserię mercedesa. Funkcjonariusze dokonali przeszukania w obecności brata właściciela posesji, a gdy właściciel gospodarstwa zgłosił się do policjantów poinformował ich, że części karoserii samochodu należą do jego znajomego. Natomiast tym znajomym był mężczyzna, który wcześniej zgłosił kradzież mercedesa.

  Policjanci zatrzymali oszusta. Mężczyzna składając wyjaśnienia powiedział, że do takiego kroku zmusiła go sytuacja finansowa oraz, że uzyskane odszkodowanie rozwiązałoby te trudności.

  Wszystkie materiały zebrane do tej pory w tej sprawie trafią teraz na biurko prokuratora, który określi dalszy tok postępowania w tej sprawie. Ponadto prokurator ustosunkuje się również do oświadczenia 36-letniego kaliszanina o tym, że chciałby poddać się dobrowolnie karze. Wszystkie dalsze czynności w tej sprawie podejmowane będą w ścisłej współpracy z prokuratorem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo