Poznań: Nie ma akceptacji dla budowy spalarni

  Poznań: Nie ma akceptacji dla budowy spalarni

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Stowarzyszenie "Ekologiczna Gmina" twierdzi, że konsultacje dowiodły, że nie ma akceptacji społecznej dla budowy spalarni śmieci na terenie Elektrociepłowni Karolin czy Centralnej Oczyszczalni Ścieków.
  - Miały one pozorny charakter - uważa Tomasz Deskiewicz, szef stowarzyszenia. Miasto powinno wyciągnąć z tego wnioski, jeżeli nie chce stracić unijnej dotacji. Poznań dba o komfort swoich mieszkańców. Oburzające jest to, że kosztem innych.

  Marek Pietrzyński, radny gminy Czerwonak zwrócił się do prezydenta Ryszarda Grobelnego z apelem o zwołanie spotkania przedstawicieli gmin, które tworzą związek międzygminny mający zająć się odpadami na terenie aglomeracji (obecnie trwa jego rejestracja). - Te gminy powinny wybrać najlepszą lokalizację spalarni, która ma docelowo obsługiwać aglomerację poznańską - mówi Pietrzyński.

  Mariusz Poznański, wójt Czerwonaka wskazuje, że jest lepsza lokalizacja od tych proponowanych przez Poznań. - Spalarnię trzeba zbudować tam, gdzie nie będzie ona budziła żadnych kontrowersji - przekonuje Poznański. - Taką propozycję złożył burmistrz Murowanej Gośliny. Zakład mógłby powstać koło obecnego wysypiska odpadów.

  Poznańskie władze utrzymują, że jednak koszty transportu śmieci do Murowanej Gośliny byłyby za duże.

  Zarówno władze gminy Czerwonak, jak i stowarzyszenie są zgodne, że względy ekonomiczne zadecydowały o tym, że Poznań forsuje spalarnię na terenie EC Karolin. W przyszłości miasto spodziewa się niemałych wpływów z podatku od spalarni. - Poznań wszystko robi, by nie stracić kury znoszącej złote jajka - mówi Pietrzyński.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Spalarnia, Aquanet -COŚ i mieszkańcy

  Janusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 19

  Jako mieszkaniec gminy Czerwonak nie dziwię się mieszkańcom Koziegłów że ich zdanie na temat spalarni jest negatywne. Mają przykre doświadczenia z sąsiedztwem Centralnej Oczyszczalni Ścieków i...rozwiń całość

  Jako mieszkaniec gminy Czerwonak nie dziwię się mieszkańcom Koziegłów że ich zdanie na temat spalarni jest negatywne. Mają przykre doświadczenia z sąsiedztwem Centralnej Oczyszczalni Ścieków i nieudanymi próbami definitywnego uruchomienia suszarni, która to suszarnia miała zapewnić że z tak zwanych poletek znikną zgromadzone tam osady. Niestety suszarnia na dzień dzisiejszy znowu stoi i postoi dłuższy czas tym razem. Zastanawiające jest w tym wszystkim to że Aquanet odebrał suszarnię która już wtedy w dniu odbioru nie była sprawna. Zastanawiające jest to że nigdy w tej sprawie nawet nie próbowano znaleźć winnego tego że kupiono jakiś bubel, że źle zaprojektowano i że żadne władze nie szukają winnych tego zamieszania. Moim zdaniem tylko wymiana prezydenta Grobelnego i w szybkim czasie wymiana całego zarządu Aquanetu na nowy który będzie działać na rzecz mieszkańców a nie swojej kieszeni może przyjąć tu jakieś korzystne zmiany. Wydaje mi się że to COŚ wyrobił tak negatywne zdanie na temat planowanej spalarni wśród mieszkańców Koziegłów i chyba żadne argumenty już ich nie przekonają bo mieszkańcy są nieufni.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo