Poznań: W przyszłym tygodniu międzynarodowe manewry...

  Poznań: W przyszłym tygodniu międzynarodowe manewry strażackie

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zobaczymy ich na moście Rocha i stadionie lekkoatletycznym na Golęcinie. Będą nad Jeziorem Niepruszewskim i w Urzędzie Miasta w Poznaniu. Blisko stu strażaków z kraju i zagranicy weźmie udział w II Międzynarodowych Manewrach Ratownictwa Wysokościowego, jakie od 3 do 5 listopada odbędą się w Poznaniu.
  Na Golęcinie strażacy będą zdejmować nietrzeźwych kibiców z masztu oświetleniowego. - Scenariusz przewiduje, że na maszt weszło sześć nietrzeźwych osób. Gdy już się tam znalazły, zostały porażone prądem - mówi brygadier Piotr Kołodziejczak, dowódca JRG nr 5 w Poznaniu.

  Kolejnego dnia strażacy będą ratować, malujących konstrukcję mostu Rocha, którzy zatruli się farbami. W manewrach, które zaczną się w Poznaniu 3 listopada oprócz polskich strażaków wezmą udział ratownicy z Czech, Słowacji, Litwy i Niemiec.

  - Manewry mają na celu porównanie umiejętności oraz sprzętu, jakim posługują się ratownicy. Jest to szczególnie ważne, gdy dochodzi do działań w zespołach międzynarodowych . W czasie akcji ratowniczych na takie coś już nie ma czasu - mówi Kołodziejczak.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo