Polak jest już lepszy

  Polak jest już lepszy

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kiedy pięć lat temu w Poznaniu po raz pierwszy odbywały się Europejskie Dni Pracy, to na targi z ofertami legalnego zatrudnienia za granicą przychodziły tłumy ludzi. Większość z nich nie znała dobrze języka obcego, ludzi chwytali każdą ulotkę, a na rozmowy kwalifikacyjne nie byli zupełnie przygotowani.
  Dziś obraz Polaka poszukującego pracy w Skandynawii czy na Wyspach Brytyjskich jest już zupełnie inny. Teraz większość zna już przynajmniej jeden język obcy, a jeśli nie zna, to właśnie chodzi na kursy. Interesuje się nie pracą na zmywaku, lecz specjalistyczną ofertą dla fachowca. A jeśli wie, że nie jest jeszcze gotowy na podjęcie pracy za granicą, to chce się przynajmniej dowiedzieć, jak podnieść swoje kwalifikacje oraz jak przygotować się do rozmowy.

  Polak - przynajmniej ten, który odwiedził wczoraj poznańskie targi pracy - jest chłonny wiedzy i zdecydowanie różni się od zwykłego emigranta, który pięć lat temu uciekał pierwszym autobusem do Londynu. Polak jest już lepszy - i to w czasach kryzysu gospodarczego bardzo optymistyczne zjawisko.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo